Zázrak jménem ječmen

Mám na mysli ten mladý, zelený. Objevila jsem ho nedávno a musím tedy říci, že v těchto šedivých dnech plných bacilů je úplným zázrakem na imunitu.

Já ho mám v podobě zeleného prášku, který se smíchá s vodou a vznikne nápoj. Ječmen v této podobě je skvělou potravinou, ve které je 22x více železa než ve špenátu a čtyřikrát více vápníku než v mléce. Esenciální aminokyseliny jsou jeho součástí a stejně tak více než 12 druhů minerálů a 13 různých vitamínů. Nápoj z mladého ječmene posiluje imunitu a zdraví, kombinace výše zmíněných látek zajišťuje účinnost a blahodárný vliv na organismus. Mladý ječmen navrací tělu zásadité prostředí a odstraňuje překyselení. Pokud se vás tedy stále drží novoroční předsevzetí udělat něco pro svoje zdraví nebo zhubnout, vyzkoušejte ho. Skvěle slouží jako součást detoxu.

Překyselení bývá nejčastější příčinou vzniku civilizačních chorob a oslabení imunitního systému. Ten není schopný bojovat s viry, nemocemi a zneškodnit bakterie napadající naše buňky. Zelený ječmen překyselení odstraňuje. Zahrnuje 20 různých druhů aminokyselin, včetně osmi esenciálních, které si naše tělo není schopné vyrobit samo. Právě aminokyseliny jsou stavebním kamenem pro bílkoviny, vytváří naše buňky, opravují poškozené tkáně a dodávají energii. Ty, jež jsou obsažené v mladém ječmenu, podporují hojení ran a napomáhají ke správné funkci imunitního systému.

Jak si nápoj připravovat?

Důležitá je teplota vody, kterou mladý ječmen zaléváte. Nesmí být vyšší než 45°C. Zničily by se enzymy a vitamíny. Nápoj nemíchejte kovovým předmětem, mělo vy to stejný vliv. Stačí tedy nasypat ráno do vlažné vody a vypít.

Na co si dát pozor?

Na trhu najdete spoustu výrobků nesoucí název mladý ječmen, ale vždy se dívejte na to, aby byl organický, připraven jako sušená šťáva, sklízený jako mladé lístky a bez příměsí, tedy 100% čistý. Pokud nenaplňuje tato kritéria, neobsahoval by dostatečné množství živin a účinky by byly slabší nebo žádné.

Rovnováha v těle

Nápoj z ječmene obnovuje alkalickou rovnováhu v těle, již zmíněnou zásaditost. Pokud máme překyselený organismus, nejsou červené krvinky schopny přenášet ústrojím dostatečné množství kyslíku. Kyslík je základní složkou pro přeměnu potravin na využitelnou energii, a pokud není prostředí v těle dostatečně zásadité, organismus se cítí unavený a je náchylný k nemocem.

Zelený ječmen se stává super potravinou z toho důvodu, že obsahuje veškeré živiny nezbytné pro přežití. Je to tedy snadná cesta, jak posílit svůj imunitní systém, získat celou řadu vitamínů a zásadotvorné minerály.

A jakou superpotravinu máte v oblibě vy?

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.