Zavinovací šaty slaví 45. narozeniny

Zavinovací šaty – kousek, který má ve svém šatníku snad každá žena. A není se čemu divit – dají se nosit prakticky celý rok a navíc sluší každému typu postavy. Víte, že tento nadčasový kousek letos slaví už neskutečné 45. narozeniny? Ano, opravdu se v našich skříních objevují už čtyřicet pět let! Proč je mají všechny ženy rády?

Možná už jste někdy slyšeli o Diane von Furstenberg. Právě tato, původem belgická, módní návrhářka v roce 1974, před 45 lety, představila světu svoje úplně první zavinovací šaty. A poměrně brzo se z nich stal velký hit, ze kterého se posléze stal hit světový. Jen dva roky po uvedení na trh se jich prodalo pět milionů kusů. V té době ji dokonce jeden prestižní americký časopis označil za nejžádanější návrhářku od dob Coco Chanel.

Zavinovací šaty mají jednu obrovskou výhodu – a to, že sluší jakémukoliv typu ženské postavy. Máte moc silné boky? Nevadí! Nemáte žádný pas? Také nevadí! Zavinovací šaty prostě sednou každé! A to je také důvod, proč se z nich staly jedny z nejpopulárnějších šatů vůbec a z obchodů prakticky od roku 1974 nezmizely!

5 zajímavostí o Diane von Furstenberg:

  1. Nyní, i když jí je 72 let, stále řídí svou značku. Před pěti lety připravila speciální reedici zavinovacích šatů k oslavě 40. výročí jejich uvedení.
  2. Ačkoli je považovaná za americkou návrhářku, narodila se v Belgii, její otec byl Rumun, matka Řekyně a ona sama žila v New Yorku, kde byla múzou Andyho Warhola.
  3. Zajímá vás její jméno? Svoje slavné „von“ získala po svatbě s německým princem Egonem von Furstenbergem, dědicem automobilového jmění společnosti Fiat. Vztah nevydržel, slavná zkratka DVF však ano.
  4. Šaty od Diane von Furstenberg má ve svém šatníku například Julia Roberts, Jennifer Lopez, Madonna, Michelle Obama, či Kate - vévodkyně z Cambridge.
  5. Kousky od této módní návrhářky se vyznačují zářivými barvami, často mají velké květinové potisky a inspiraci hledají také v boho stylu.

Chcete mít doma šaty jako od Diane von Furstenberg?

Pokud nemáte na účtu zrovna „volných“ 10 tisíc, nezoufejte, i tak si můžete takové šaty a lá Diane von Furstenberg pořídit. Sice nebudou mít cedulku DvF, ale mohou se jim opravdu hodně podobat.

Při výběru vašich nových šatů buď sáhněte po šatech s květinovým potiskem, jakou jsou například tyto midi šaty, nebo klidně tyto s drobnými květy.

Špatně pak neuděláte ani, když zvolíte zvířecí motiv. I ten se totiž často objevuje na modelech Diane von Furstenberg.