Zahřejte se: Kožešinové kabátky jsou zpět!

Spolehlivě zahřejí, jsou ultra pohodlné a navíc elegantní. Ano, mluvíme o kabátech, které připomínají kožíšek plyšového medvěda, ale na zimu jsou k nezaplacení. Poradíme vám, jak si vybrat ten pravý.

Umělá je cool

Kožešina byla dříve symbolem luxusu a výsadou žen s vysokým společenských postavením. Byl to zkrátka materiál, který si jen tak někdo nemohl dovolit. Až později, když se v obchodech začaly objevovat kabáty z imitace pravé kožešiny, nastal módní převrat. Kožešinový kabát se tak v 90. letech stal doslova symbolem této doby. Nejvíce se nosily chlupaté bundičky v barevných provedeních, které sice vypadaly na první pohled lacině, ale tehdy to bylo bráno jako plus. Dokonale totiž korespondovaly s tehdejší disco érou.

Pravé kožešiny jsou stále v módním průmyslu jedním z nejdiskutovanějších témat. Věhlasné módní domy se jich vzdávají, a tak proto není žádná ostuda dát přednost umělému kožíšku i dnes. Sice vám nevydrží celý život, ale neutratíte za něj majlant, a když si ho hodně oblíbíte, můžete si klidně pořídit dva různě barevné.

Vyberte si

Díky tomu, že patří kožešinové kabátky mezi největší hity nadcházející sezóny, najdete je v módních řetězcích v několika podobách. Některé jsou krátké, jiné zase dlouhé třeba až ke kotníkům. Můžete vybírat z pastelových barev, které milují stylové Skandinávky, nebo vsadit na tlumené tóny typické pro podzim a zimu. Pro ty nejodvážnější jsou tu kožíšky se zvířecími vzory, nebo pestrobarevné.

Současné kožešinové kabáty přebraly několik prvků z praktických bund, takže už velmi často mívají nejrůznější praktické kapsy, mohou být klidně na zip a najdete i kousky s kapucí.

Pozor na střih

Všeobecně platí, že kožešina rozšiřuje, takže narozdíl od vypasovaných zimních kabátů vám nezvýrazní vaše křivky. Ale rozhodně se kvůli tomu hřejivého trendu nevzdávejte. Jen pamatujte, že pokud jste malého vzrůstu, vsaďte na zkrácený kabátek sahající maximálně pod zadek. V případě, že máte nějaké to kilo navíc, vybírejte z kabátů s krátkým chlupem, který tolik nerozšiřuje.

Ke kožešinovým kabátům nenoste šály, jednak se k sobě nehodí materiálem a jednak tím zkazíte elegantní dojem. Ideální je pod kabát oblékat roláky, které jsou stylové, elegantní a zároveň praktické.

Už máte svého favorita?