Vpusťte podzim do svého šatníku!

Léto už se chýlí ke konci a spolu s nástupem podzimu vyvstává i otázka obměny šatníku. Plavky a šaty schováme do skříní a na jejich místo se dostanou věci do chladnějších dní. Které podzimní kousky jsou must-have?

1. (Vlněný) kabát

Dobře padnoucí teplý kabát je skutečný základ. V mé skříni zatím najdete jen samé barevnější kousky, takže tuto sezónu se zaměřím na černý, nejlépe rovného střihu a s velkými kapsami. Ovšem pokud nechcete být šedá (černá) myška, zvolte například sytě červený, ve kterém budete zaručeně nepřehlédnutelná.

2. Svetry všech typů a barev

S knoflíčky i bez, dlouhé a oversized, nebo naopak zkrácené a zkombinované s kalhotami s vyšším pasem… Tady nejsou žádná omezení, snad jen ‒ „pozor na záda, ať nenastydnete“. Co se svetrů týče, mám velké zásoby z předchozích sezón, ale nějaký tmavě zelený by se u mě neztratil. :)

3. Chelsea boots

Osobně na podzim nejraději nosím kotníkové boty na podpatku, ale musím říct, že po nánosu spadaného listí se asi nejlépe bude chodit právě v Chelsea obuvi. Kotníkové, ale bez podpatku, s hrubou podrážkou a nejlépe černé a kožené, takové bych si ráda dokoupila pro nadcházející sezonu.

4. Delší sako

V teplejších dnech moc ráda nosím prodloužená saka. Do práce třeba s bílou košilí, pro volný čas pak klidně s bláznivým trikem a obyčejnými džínami. Nejvíce se těším na sako s kohoutí stopou, které na mě už netrpělivě čeká ve skříni.

5. Deštník

A nakonec nejdůležitější věc, za kterou si nadávám vždy, když ji zapomenu doma ‒ deštník. Podzimní počasí je nevyzpytatelné. Přestože ráno vycházíte z bytu a krčíte obličej pod sluncem, odpoledne už můžete čelit průtrži mračen. Na trhu je deštníků nepřeberné množství. Můžete si vybrat ‒ od jednobarevných variant, přes černou klasiku, až k nějakému s bláznivým motivem. Je to na každém, čemu dává přednost!

A jaké jiné kousky jsou pro vás typicky podzimní záležitost?