Víte, kdo vlastně jste?

Najít si svůj styl už není v dnešní době nic obtížného. Je totiž na výběr spousta směrů, kterými se můžete ubrat! Jen se v nich vyznat. Přinášíme vám proto malý průřez současnými subkulturami. Račte si vybrat.

Punk
První pankáči se objevili před pětatřiceti lety v Anglii a začali se bouřit proti autoritám. Navlékli na sebe trička s načmáranými nadávkami, ošoupané vojenské boty a začali zpívat o svobodě. Bohužel to někteří vzali tak vážně, že jejich cesta ke svobodě skončila u lahve s kořalkou. Proto vzniklo hnutí Straight Edge. Tihle týpci nepijí, nekouří, nejedí maso a říkají, že jejich revoltou je čistá mysl.

Hip Hop
Přestože hiphopová hudba vznikla původně na chudých černošských předměstích v Americe, našla si cestu i na česká sídliště. Hopeři si potrpí na hlasité beaty a ostrá slova. Nejčastějším námětem textů je to, že raper je největší král, zatímco všichni ostatní stojí za starou bačkoru. Hopeři bývají příjemná společnost, která si zakládá na dobré náladě a pohodě.

Scene Girl
Před pár lety bylo v kurzu emo. Dnes už je out a z úzkostných holek se vyklubaly scene girls. Už si nezakládají na melancholii, ale naopak na roztomilosti a odlišnosti od ostatních. Mají rády podivné filmy, poslouchají bláznivé elektro kapely a úplně nejradši se fotí na své profily. Scene girls jsou milé bytosti, se kterými je vždycky sranda – ačkoli je pravda, že u zrcadla s foťákem by mohly trávit méně času.

Hipster
Hipsteři jsou takoví sběratelé trendů. Rádi se od ostatních odlišují tím, že si najdou nějakou okrajovou zálibu a přetvoří ji v osobitou módu. Potloukají se často v kavárnách, kde předstírají četbu složité literatury, poslouchají jen skupiny, které neodehrály víc než jeden koncert (protože pak už nejsou dost alternativní) a obráží sekáče pro zvláštní oblečky. Aktuálně podporují ekologii, recyklaci a veganství, ale to se může brzy změnit.

Geek
Pokud jste někdy viděli Teorii velkého třesku, asi už máte jasno. Geekové se většinou zajímají o matematiku, fyziku nebo počítače. Jsou velice inteligentní a schopní rozvážného přemýšlení o věcech, které si většina z nás dokáže představit jen jako bezbarvou mlhu. Ze všeho nejvíc si cení svých kompů, u kterých se promění v desetiprstou chobotnici. Někteří pak rádi vyráží do přírody nebo na horolezeckou stěnu, jiní si zalezou s fantasy knížkou.

Goth
Gotici se zrodili z pankáčů, které přestal bavit protest proti společnosti, a začali se věnovat temným stránkám hlubin vlastní duše. Postupně si začali vymýšlet vlastní módu, ve které dominuje černá, kterou kombinují s punkovými a viktoriánskými doplňky. Rádi čtou romantickou literaturu o zrůdách, které mají hrubou tvář, ale něžnou duši. Dále sledují hororové filmy a nepohrdnou čímkoli s upírskou tematikou. Na povrchu působí chladně a nepřístupně. Ale pokud si je získáte, dozvíte se od nich spoustu zajímavých a hlubokých myšlenek.