Vínem k lepšímu životu?

Všichni se neustále zaobírají důvody, proč je alkohol škodlivý a není dobré ho pít, ale platí to i v případě vína?

Při výrobě červeného vína se uvolňuje látka resveratrol. Podle dávných studií nás tato látka má chránit před zhoubným bujením, má snižovat riziko rakoviny prsu, plic, jater, kůže a střev. Resveratrol prý navíc prodlužuje život. Jenže podle nejnovějších studií to s resveratrolem zase tak žhavé není. Aby byl účinný, museli bychom denně vypít až 1000 litrů vína. ;) 

Pokud resveratrol není tou látkou, tak proč lidé pijící červené víno se dožívají vyššího věku? Červené víno totiž samozřejmě neobsahuje jen tento jediný flavonoid.

Pro dobrou imunitu

Máte špatnou imunitu? Pijte pravidelně trochu vína. Dle odborníků lidé, kteří pravidelně pijí malé množství vína, jsou méně náchylní k nemocem. Víno má totiž antibakteriální a antivirální účinky. Díky obsahu tříslovin podporuje funkci imunitního systému a tělo se tak dokáže lépe ubránit viróze či chřipce. 

Více dobré nálady

Konzumace vína zvyšuje koncentraci serotoninu v těle. Alkohol v kombinaci se serotoninem zajistí povzbuzení nervového systému, zbaví nás stresu a únavy. Shrnuto podtrženo, budeme víc v pohodě.

Lepší sex

Ne nadarmo se na romantických víkendech v hotelech dává jako dárek lahev vína na pokoj. Jak bylo zmíněno výše, dokáže nás uvolnit a vyplavit šťastný hormon serotonin. To napomáhá našemu sexuálnímu životu. Navíc konzumace vína zvyšuje plodnost. Kodaňská studie prokázala, že ženy dopřávající si skleničku vína denně mají větší šanci na otěhotnění.

Vínem proti cukrovce

Pokud vsadíte na suché bílé víno s nízkým obsahem cukru, nemusíte se bát, že by vám nějak škodilo. Naopak tím snižujete riziko cukrovky a infarktu. Víno má navíc méně cukru než pivo.