Tři tipy na dárky k narozeninám pro malé děti

Kdybych si mohla vybrat, kdy se moje dítě narodí, rozhodně bych si nezvolila leden ani únor. Teď to myslím z pohledu rodiče a vymýšlení dárků k jeho narozeninám. Všechny tipy totiž „vystřílím“ na Vánoce. Brzy po Vánocích má totiž naše ratolest narozeniny, takže jsem se musela zamyslet, co našemu miláčkovi nadělíme.

Sedla jsem si proto k počítači a začala hledat a vymýšlet. Vyzpovídala jsem také svoje kamarádky, které mají starší děti a přečetla nespočet recenzí na různé hračky… Po důkladné rešerší, kdy jsem řekla ne všem ptákovinám, mi zůstali tři favorité vhodné pro zhruba 3-4 leté děti. Pokud i vy hledáte užitečný dárek, který mrňouse potěší, tady jsou mé tipy:

1. Retro tříkolka

Hned na první místo dám dárek, který jsme vybrali my. Dlouhou dobu jsme vedli debatu, zda nezvolit elektrické autíčko. Byl to nápad mojí mamky. Představovala si, jak se bude malej prohánět v bílé audince kolem baráku. My s manželem jsme tomu nebyli příliš nakloněni. Báli jsme se, aby nám někam neujížděl, a zároveň jsme nechtěli, aby seděl jako pecka a jen točil volantem. Na kolo mi připadá ještě maličký, a proto jsme nakonec vybrali tříkolku, která vypadá jako ty, na kterých jsme jezdili jako děti my. Líbí se mi, že na ní může řádit venku a zároveň se vejde krásně do kufru auta, což by asi u toho elektrického „monstra“ bylo složitější. Tak uvidíme, jak bude reagovat a snad se mu bude líbit.

2. Dřevěná vláčkodráha

Tohle nejspíš zná každý rodič, který kdy byl v dětském oddělení Ikei. Ona to vlastně nevyrábí jen tato firma, na trhu existuje hned několik. Všechny kolejnice do sebe zapadají a je jen na vás, jaký okruh vytvoříte. Dokupovat můžete různé komponenty, jako jsou mosty, nádraží, železniční přejezdy…, a stavět tak větší a větší projekty. Náš syn rozšířil díky Ježíškovi svoji sbírku o kolejnice se skluzavkou a jeřábem, a od Štědrého dne u toho sedí snad každý den. Musím říct, že dokonce i holčičky jsou z dřevěné vláčkodráhy nadšené. Takže se toho nebojte a klidně ji pořiďte i svým princeznám. PS: My máme doma taky kuchyňku!

3. Magnetická stavebnice

Co se týče této hračky, tak na trhu je hned několik druhů. Princip je ale vždy stejný. Spojujete plastové kousky, které v sobě mají zabudovaný magnet, a tak krásně drží u sebe. Můžete tak vytvářet nejrůznější obrazce, nebo stavby, jak jen se vám zlíbí.

Pokud se vám nebude líbit varianta stavebních kostiček, existují i magnetické knihy, kam dítko může vkládat a znovu odendávat magnetky. Tadeášek miluje dinosaury, takže jsme zvolili variantu s nimi, ale v nabídce mají i piráty, lesní pohádky, nebo pro holčičky třeba vodní panny. Nejvíce se mi na této knize líbí, že je vytvořená jako cestovní a magnetky by se neměly jen tak ztratit.

A jaké dárky byste doporučili vy?