Top destinace, které jsou báječné na totální restart vašeho života

Nomádi… Roztrhl se s nimi pytel. Lidé, kteří mají takové zaměstnání, které jim dovolí „vypadnout“ na pár měsíců pryč, nepřestat pracovat a jako benefit si tyto měsíce užívat na krásných místech naší planety. Možná ani nemusíte být nomádem pro to, abyste mohli odjet na pár měsíců pryč. Někdy je ten životní restart natolik důležitý, že si jednoho dne prostě řeknete „a dost“, spálíte mosty, sbalíte jen to nejdůležitější a zmizíte daleko za hranice všedních dní.

Jaké destinace jsou ideální pro takový životní restart?

Maroko

Na ty, kdo si vyberou tuto destinaci, budou všichni jistě žárlit. Život v Maroku je cenově velmi přijatelný, sumy za pronájmy apartmánů či pokojů nejsou nikterak závratné a to jídlo! Marocká kuchyně je plná vůní, barev a zdravých pokrmů. Sluníčku jste také o kousek blíže než u nás, tak proč si nevybrat zrovna severní Afriku?

Thajsko

Takový evergreen pro všechny, kteří touží zmizet. I přes počáteční bázlivost, která se může dostavit při výběru zmíněné destinace, si tuto zemi zamilujete. Vyhledávaná je zejména díky přívětivým cenám, krásnému počasí a všeobecné pohodě. Nabízí spoustu možností, jak si restart zpříjemnit co nejvíce, ať už potápěním nebo meditacemi v klášterech.

Severní Karolína

Ne nadarmo se v jednom americkém songu zpívá „Sweet Caroline“. Možná se teď škrábete na hlavě, co takový stát dělá mezi top destinacemi životního restartu, ještě navíc, když je na světě tolik jiných krásných míst… Americký průzkum nedávno ukázal, že Severní Karolína je jedním z nejpříznivějších míst pro život v USA. Například takový Asheville je městem technického rozvoje, ale s neskutečně autentickou atmosférou, kterou byste jen těžko hledali kdekoliv jinde.

Portugalsko

Konec konců pro lepší zítřky nemusíte ani měnit kontinent. I v Evropě je nádherně. Už jste uvažovali o Portugalsku? Země plná slunce, dobrého jídla i vína, se spoustou milých lidí. Jedna z nejvíce žádaných destinací dnešní doby. Opomíjeným benefitem tohoto místa je surfing. Pokud se chcete naučit novou dovednost, kterou může být i jízda na surfu, už nad ničím nepřemýšlejte.

Bilancujeme všichni! A pokud máte pocit, že se bez životního restartu dál neobejdete, neváhejte a odjeďte. Někomu stačí zmizet na Šumavu, jiný musí změnit zemi. Hned po tom, co si naplno uvědomíme, že život máme jen jeden, se začnou dít ty opravdové zázraky.