Tenisky, které ovládnou letošní rok

Pokud patříte mezi milovnice tenisek, rozhodně byste si měla pořídit alespoň jedny z těch, které budou definovat celý letošní rok. Na své si přijdou především ty z nás, které si potrpí na tenisky nějakým způsobem výrazné. Letos je to totiž pořádná jízda.

Vybrali jsme pro vás tři nejvýraznější trendy, které se do letošních kolekcí promítly.

Pořádná podrážka

Tenisky s rovnou platformou budou jedním z největších hitů. Letos se platformy objevují jak na klasických sportovních teniskách, tak i na elegantnějších modelech, které můžete nosit klidně i ke květovaným šatům nebo saténové sukni. Pokud zatím nejste fanynkou platforem, možná vás přesvědčí fakt, že tenisky na vysoké podrážce fungují skoro jako obuv na podpatku. Krásně zeštíhlí nohy a prodlouží celou siluetu.

Nesmíme zapomenout ani na takzvané ugly sneakers, tedy ošklivé tenisky, jejichž základem je robustní vysoká podrážka. Ty byly v kurzu i loni a letos je budete v ulicích potkávat ještě mnohem více.

Barevné kombinace

Milovnice minimalismu nepotěší ani druhý trend, který bude letos také velmi populární. Jsou jím tenisky, na kterých se kombinuje hned několik různých barev. Velmi často jsou to barvy, které k sobě zdánlivě příliš nepasují, ale na veselé tenisce vypadají skvěle. Oblíbená je například kombinace fialové, růžové a oranžové nebo třeba modré, červené a žluté. Můžete si vybrat, jestli vsadíte na pastelové barvičky, nebo se rovnou odvážete s pestrými a sytými tóny.

Na retro vlně

Třetím velmi výrazným trendem jsou retro prvky z osmdesátek a devadesátek, a právě tady si konečně na své přijdou minimalisti. Tyhle tenisky mají totiž velmi jednoduchý střih, většinou jsou bílé a mají jen drobný detail v podobě barevného (nejčastěji červeného nebo modrého) proužku nebo třeba barevně odlišenou patu. Takové tenisky jsou jako stvořené ke klasicky modrým džínám a bílému tričku. Outfit ve stylu Beverly Hills je totiž extrémně jednoduchý, ale maximálně cool.