Takhle podle mě chutná Řecko!

Nedávno zde vyšel můj článek, proč si myslím, že je Řecko nejlepší. Hned na prvním místě jsem zmiňovala řeckou kuchyni, která mě zatím nikdy nezklamala. Dnes se k Řecku vrátím znovu. Už nyní se mi po něm totiž stýská, tak jsem se rozhodla si řeckou atmosféru přenést domů alespoň v podobě jejich kuchyně. A o pár receptů bych se s vámi ráda podělila. Třeba vás zlákají a vyrazíte se pak poznávat krásy Řecka a jeho malebných ostrovů také…


Zapečená pochoutka
Ještě, než se dostanu k samotným receptům, doporučím vám jednu úpravu balkánského sýra, případně fety, která se v Řecku používá více. Je to taková chuťovka, kterou jsme měli šanci poznat minulý rok na Krétě. Je to velmi jednoduché a neskutečně chutné. Navíc na tento recept vám stačí pouhé dvě suroviny – balkánský sýr (nebo feta) a sušené oregano.


POSTUP: Sýr nakrájejte na plátky asi půl centimetru tlusté, položte na plech (můžete použít i pečící papír) a posypte oreganem. Dejte do trouby a vyndejte, až se na sýru vytvoří křupavá krustička. Ideální předkrm nebo jen tak pochoutka na večer, případně vynikající je v kombinaci s řeckým salátem.


Pravé řecké tzatziki
Někdo považuje tento pokrm za omáčku třeba ke gyrosu, někdo má tzatziki za přílohu, některé řecké restaurace nabízejí tzatziki pro změnu jako předkrm, nebo naopak jako samostatné jídlo s pita chlebem. Záleží jen na vás, jestli si je dáte samotné, nebo s masem či pitou, vynikající jsou kdykoli v jakékoliv kombinaci. Připravují se z jogurtu – samozřejmě z řeckého, který je hodně podobný naší zakysané smetaně. Je tučný, hutný, hustý a právě z takového jsou tzatziki nejlepší. Přidáte nastrouhanou okurku, kopr (v některých oblastech Řecka ho nepřidávají, zato dávají petržel či mátu), česnek, olivový olej, sůl a pepř, případně ještě citronovou šťávu.


Prodávají se i speciální směsi – namíchané bylinky se solí, které se jen zamíchají do jogurtu. Já říkám ano, i z toho se dají připravit výborné tzatziki. Je tu jedno VELKÉ ALE! Musí to být směs koupená v Řecku, ne ta z našich hypermarketů. Jednou jsem ji zkusila a celý obsah skončil v koši! To nechutnalo jako tzatziki ani zdaleka.


Souvlaki = zdrobnělina středověkého slova „špíz“
Pokud plánujete návštěvu Řecka, určitě nesmíte zapomenout ochutnat souvlaki. Jedná se vlastně o takové masové špízy, které jsou nejčastěji z vepřového masa (je však také možné použít maso kuřecí, jehněčí, nebo dokonce rybu). A jak jsem se při zpracování tohoto článku dozvěděla, slovo souvlaki je zdrobnělina středověkého slova špíz.

INGREDIENCE:
0,5 kg vepřového masa
4 lžíce olivového oleje
4 lžíce citronové šťávy
2 lžíce červeného vinného octa
2 stroužky česneku
2 lžičky oregana
1 lžička tymiánu
1 lžička soli
půl lžičky pepře


POSTUP: Na drobné kousky nakrájejte vepřové maso (jak jsem zmínila, můžete klidně použít i jiné – výborné souvlaki jsou i z kuřecího masa). Bylinky nasekejte, česnek prolisujte a smíchejte se zbytkem ingrediencí a promíchejte s masem. Směs marinujte minimálně 4 hodiny, nejlepší je však nechat maso v marinádě přes noc. Poté napíchněte na špízy a ogrilujte z obou stran. Souvlaki výborně chutnají s tzatziki a čerstvým pita chlebem.

Tak dobrou řeckou chuť!