Seznamování ve čtyřiceti? Pozor na to, co váš čeká!

Na úvod je dobré shrnout si pozitiva. I když začínáte čtvrtou dekádu, do starého železa rozhodně nepatříte a na seznamovacím trhu máte svoji cenu. Jenže možná docela jinou, než očekáváte.

Mám tři malé děti, jejich otec se rozhodl vydat jinou cestou, sama být nechci a přirozeně mám své „tělesné“ potřeby. Protože moje denní trasa vede obvykle z domova do práce a zase zpět, je jasné, že náhoda, že bych při svých cestách kápla na zbrusu nový protějšek, je asi tak pravděpodobná jako výhra několika milionů v loterii. Proto jsem zkusila několik internetových seznamek. A moje zjištění?

Když chcete sex….

Není nic jednoduššího, než přihlásit se na c-date. Mnoho mých kamarádek si pochvalovalo i Tinder, ale ten je pro mě zatím neprobádanou oblastí. Zato seznamku pro nezávazné vztahy znám už docela dobře. Proto mám několik doporučení: spousta chlapů je tu jen pro to, aby si donekonečna naplňovala své sexuální fantazie „přes písmenka“, pravděpodobně po vás bude chtít i vaše sexy snímky, které mu s tím pomohou. Na skutečné rande je ale nikdy nevytáhnete. Pak je tu pravý opak. Jsou šarmantní, výmluvní, vylákají vás na drahou večeři. Zatímco vy máte pocit, že jste skoro jako filmová hvězda, oni už jsou o krok dál. A když jim konečně podlehnete, druhý den se po nich slehne zem. A pak jsou tam zoufalci. Poznáte je podle toho, že na portálu visí obvykle celý den. Sesypou se na vás bezprostředně poté, co se přihlásíte. Ale je už dopředu jasné, že skórovat zase nebudou. A také tu panuje ještě jeden nešvar. Když pánům předáte svůj WhatsApp kontakt, velmi rádi vás zasypou obrázky svého „dokonalého“ nástroje. Tak na to pozor! PS: Většina chlapů je tu ženatých či ve vztahu. Víc než sex tady tedy určitě neočekávejte!

Academic Single

Seznamka slibuje, že se seznámíte s protějšky s vysokoškolským diplomem, kteří mají úroveň. Jenže po zkušební registraci na jeden měsíc můžete snadno zjistit, že tahle seznamka je pěkně vypečená. Pokud se totiž před koncem zkušebního období jednoho měsíce včas písemně neodregistrujete, automaticky vám strhnou z účtu přes dva tisíce za další pokračování, i když už tu dál ztrácet čas nechcete. Pochopitelně je toto schované v malých písmenkách někde ve všeobecných podmínkách a na první dobrou se tím nechlubí. Dalším sporným bodem pak je, co seznamka nabízí. Pochopitelně tu nejsou jen samí akademici. Normálních „Pepíků“ z Horní Dolní se vám ozve opravdu hodně. Pak jsou tu také vykukové, jež zoufalství žen chtějí obrátit ve svůj prospěch a vnutit jim například různé geniální finanční produkty. Valná většina mužů vás už jen z fotografií odradí, další pak odpadne, jakmile zaregistrujete, že netrefí bez pravopisné chyby ani jediné slovo. A ten zbytek? Muži po rozchodech, kteří sice mívají dobré postavení, ale rozhodně nehledají vztah, třebaže to tvrdí. Buď jsou frustrovaní z předchozího vztahu nebo mají nedořešené vztahy s expartnerkou, anebo opět chtějí jen sex, protože se jim nově nabytá svoboda zalíbila. Láska se tedy bohužel ani tady nekoná!

Rande.cz

Seznamovací platforma, za kterou nic neplatíte. Výhodou je, že na ní přesněji vyberete muže z vašeho okolí. Nevýhodou pak to, že toho plevele je tu vážně víc než dost. A probírání se jím je pracné, protože zprávy se kupí jedna na druhou. Bez ladu a skladu. Nicméně: najdou se tu muži, kteří se tváří, jak vám rozumí, aby nakonec chtějí opět jen sex. A pak ti, kteří nic nepředstírají a do zpráv vám rovnou přihodí i míry přirození. Pozor si tu dejte na muže bez fotky. Většinou není náhoda, že foto ke svému profilu nepřipojí.

Moje shrnutí

Mít tři děti je jednoznačně handicap, na všech seznamkách bez rozdílu. A když už se chlap tváří, že by vás i vaše děti přijal, vypadne z něho ve finále nějaká perla. Že bydlí s exmanželkou, že je v exekuci nebo že by chtěl, abyste kromě něj měla milence a vyprávěla mu, co s ním provádíte. Ale většinou vás se třemi dětmi odepíše rovnou. Sešla jsem se například s mužem, který si neuroticky okusoval nehty, třebaže měl dokonale vyžehlenou košili a oblečení podle posledních trendů. V momentě, když se mě zeptal, zda mám děti, a já řekla jejich počet, jeho zájem okamžitě klesl pod bod mrazu. Stejně tak zamrzla veškerá konverzace. Ani mě nenechal dopít a zavelel, že půjdeme. Venku mi pak řekl: „Víš, já bych chtěl holku, která by se mnou dělala sport. A ty máš ty tři děti, tak to prostě nepůjde.“ Načež dodal: „To jedině, že bys byla supermodelka,“ a triumfálně se zasmál.

Ani tak na hledání lásky nezanevřu. Hodně lásky přeju všem!