Seriály, které možná neznáte, a stojí za zhlédnutí

Nedávno seriáloví nadšenci oplakali definitivní konec Hry o trůny. Po 73 dílech a 38 získaných cenách Emmy vše tvůrci ukončili. Z tohoto seriálu se během několika let stal jeden z těch úplně nejlepších a nejsledovanějších. Ano, i já patřím mezi ty, kteří pravidelně odpočítávali dny do startu další série. Pokud jste na tom stejně, možná právě nyní přemýšlíte, na co budete koukat? Tady máte pár tipů na seriály, které stojí za zhlédnutí… A které nejsou tak „profláknuté“ a známé!

Dům z karet (House of Cards)

Dům z karet, který u nás vysílala Česká televize na kanálu ČT2, jste možná ani nezaregistrovali, což by mohla být CHYBA. Celý příběh se točí kolem Franka Underwooda, který začíná jako americký kongresman a tajemník Demokratické strany. Poté, co mu byla odepřena vysněná pozice ministra zahraničí, se rozhodne pro nový cíl – ten nejvyšší v USA – šéf Bílého domu. Přes pozici senátora, pak viceprezidenta se z něj nakonec opravdu stane prezident Spojených států amerických. A to vše díky intrikám, vraždám a samozřejmě podpoře ambiciózní manželky Claire Underwoodové.

Pustina

Tento český seriál vznikl pro stanici HBO a to, že se jedná o opravdu povedené dílo, dokazuje i hodnocení na ČSFD, kde má 89%. Hana Sikorová (hraje Zuzana Stivínová), starostka malé severočeské vesnice, se snaží bojovat proti velké těžební společnosti, která postupně ničí krajinu kolem. Nejednou zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Začíná velké pátrání, obviňování, sousedé začínají ukazovat svoji pravou tvář. Asi vám radši nebudu prozrazovat, jak to celé dopadne, protože já jsem nevěřícně koukala s otevřenou pusou ještě druhý den! V seriálu hraje také například Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina či Eva Holubová.

Kravaťáci (Suits)

Přiznám se, že na Kravaťáky jsem se začala dívat díky Meghan Markle (dnes manželka britského královského prince Harryho). Pořád se psalo o seriálu, který ji proslavil, a já byla jednoduše zvědavá. Jak už název napovídá, děj se opravdu odehrává v prostředí „kravaťáků“ – konkrétně ve velké právnické firmě, kde získá místo úplně náhodou Mike Ross. Ten má naprosto neskutečnou fotografickou paměť, je velmi inteligentní, jen díky jedné chybě nedokázal dostudovat, a není tedy právníkem. Přesto se stane pravou rukou právníka Harveyho Spectora. Každý díl se řeší nějaký zajímavý případ a celé mi to hodně připomíná seriál Ally McBealová. Takže pokud se vám líbila Ally, Kravaťáci budou určitě taky! A Meghan Markle? Ta v této firmě pracuje jako asistentka.☺

Doktorka z Dixie (Hart of Dixie)

Tak jo, tohle asi hodně z vás odsoudí, ale možná se najde i někdo, koho to bude inspirovat. Tenhle seriál nemá žádný silný příběh, jako je třeba v Pustině, ale je velice oddychový. Když si potřebujete vyčistit hlavu, nebo pustit k žehlení něco dost nenáročného, tak tohle je právě ono. ☺ Můj manžel tvrdí, že je to něco na způsob Gilmorových děvčat – „pořád se tam jen rychle mluví,“ – tohle pronesl můj muž. A jaký je tedy děj? Mladá talentovaná lékařka Zoe sní, že získá práci na oddělení kardiochirurgie ve velké newyorské nemocnici. Jenže místo toho se ocitne v malém městečku BlueBell, kde zdědí po svém biologickém otci lékařskou praxi… Tohle je prostě vysloveně seriál pro ženy.