Rýmovník – zázračná bylina

Už jste se potkali s rýmovníkem? Vtipným faktem je, že drtivá většina lidí ho má na chodbě paneláku a ani o tom neví. Rýmovník je aromatická bylina, jejíž vůně léčí rýmu, odpuzuje hmyzí škůdce a dokonce i kočky.

Specifická vůně rýmovníku mísí aroma meduňky, mentolu a kafru. Samotná vůně dokáže i odhánět komáry, stačí si dát rýmovník na parapet a otravný hmyz se ani nepokusí práh vašeho domu překročit.

Rýmovník se velice dobře rozmnožuje a roste. Patří do čeledi hluchavkovitých a setkat se s ním můžete i pod názvem mexický eukalyptus nebo kubánské oregano. Proč oregano? Rýmovník se totiž dá využít i v kuchyni, ať už si z něho uděláte čaj nebo ho použijete jako koření k jehněčímu masu. Všeobecně se tedy jedná o léčivou bylinu, která pomáhá nejen nachlazení, ale pomůže při mírných bolestech hlavy, astmatu, střevních a žaludečních potížích. Mezi jeho skvělé vlastnosti patří urovnání trávení a působí proti parazitům ve střevech.

Využití rýmovníku v kuchyni je pestré, jednoduchým pravidlem vám může být pomůcka: „Kam se hodí šalvěj, hodí se i rýmovník.“ Nejlépe pasuje k pečenému hovězímu, k jehněčímu nebo ho můžete přidat do marinád ke grilovaným masům. Domácí paštiky se špetkou této bylinky dostanou zbrusu nový šmrnc.

Pokud si děláte těžkou hlavu s tím, jak rýmovník pěstovat, můžete s těmito obavami přestat. Je naprosto nenáročný, potřebuje jen světlo. Nesvědčí mu však přímý sluneční svit. Stačí ho tedy trochu zakrýt, namnožit si ho do vícero truhlíků a odmění se vám novými odnožemi. Pozor si dejte i na průvan, to by se mu nelíbilo. Okamžitě by začal vadnout. Miluje teplo. Zajímavostí je, že pokud se budete snažit usušit listy rýmovníku, není to tak jednoduché, jak se zdá. Listy zůstávají dlouho šťavnaté. Dá se tvrdit, že je téměř nesušitelnou bylinou.

Vynikající je sirup z rýmovníku. Hodí se do obilných kaší nebo ho můžete použít úplně stejně jako med.

Co je potřeba na přípravu?

  • cca 35 lístků rýmovníku
  • 1 granátové jablko
  • 1 pomeranč
  • 1 citron
  • 1 kg cukru (lze použít i třtinový)
  • voda

První den nechte lístky rýmovníku minimálně 24 hodin louhovat. Do hrnce k lístkům přidejte plátky ovoce a zalijte vroucí vodou tak, aby bylo vše ponořeno. Hrnec zakryjte čistou utěrkou a nechte v pokojové teplotě louhovat klidně i dva dny.

Poté vše přeceďte, přidejte cukr a zahřívejte a míchejte tak dlouho, dokud se cukr zcela nerozpustí. Ztlumte plamen a za občasného míchání nechte pozvolna sirup zredukovat. Musíte docílit hustější konzistence, která má světle měděnou barvu. Po zchladnutí sirup ještě dost zhoustne, tak na to pamatujte. Ještě horkým sirupem naplňte jednotlivé sklenice (pokud možno také horké), uzavřete je a nechte vychladnout dnem vzhůru.  Sirup uchovávejte na chladném místě, ale vsaďte se, že se po něm stejně hned zapráší. ☺

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.