Recept na pohodu ve vztahu

Recept na šťastný vztah neexistuje, ale možná existuje pár věcí, nad kterými visí vykřičník. My si na ně musíme dávat pozor, abychom si nešlapali po štěstí. Které to jsou?

Vyčerpanost

Je to holt stigma českých žen. Všechno chceme mít perfektní a dokonalé, lítáme od čerta k ďáblu a zapomínáme samy na sebe. Pak se z toho hroutíme a netušíme, kudy kam. Hádky následně přicházejí samy od sebe a do vztahu se vloudí nepohoda. Mojí mantrou je to, že nemusím vůbec nic. Dáte raději přednost vyleštěné podlaze, kterou skoro nikdo neocení, před rodinnou pohodou? Naučte se ji chránit. Nedejte na ni dopustit. Je to o naší volbě!

Finance

Velké téma každého páru. Nikdy jsem nepochopila ty obrovské půjčky, kterými se domácnost zatíží, často jen kvůli věcem. Obklopujeme se jimi, i když nám na nich časem stejně nesejde, a lpíme na nich, jako kdyby to nebyly pouze věci. Sami si na sebe s partnerem ušijeme bič v podobě dluhu a obav, jak vše zvládneme. Není to zbytečné? Společenský status velí okázalost, ale nepřipadá vám to ve vašem 2+1 přehnané? Nepřekračujte finanční možnosti a nesrovnávejte se s druhými. Každý má svůj standard, tak se ho držme.

Rodinné sešlosti

Rodinná sešlost bývá jakousi zkouškou. Dostáváme zaručené rady, co by kdo měl dělat a jak žít. Tak za prvé. Kde je psáno, že každá domácnost musí vypadat stejně a že všude musí vládnout stejná pravidla? Za druhé. Proč by příbuzní měli mít pravdu? Vidí nás jednou za půl roku, soudí jen na základě toho, co při návštěvě vidí. Za třetí. Návštěvy nemusí trvat na celý den. Často stačí přijít jen pozdravit. A nikdo vás do toho nemůže nutit. Rodinu si nevybíráme, ale můžeme si sami zvolit, kolik času jí věnujeme.

Alkohol

V českých domácnostech všeobecně hraje alkohol důležitou roli při oslavách i běžných návštěvách. A co teprve posezení s přáteli. Vlastně neznám kamarády, se kterými bych se sešla jen nad čajem. Pokud někdo nepije, je buď nemocný, nebo těhotný. Ve vztahu se po pár dvojkách vína začnou rozvazovat jazyky a dost často si to ten druhý nepamatuje. Ale proč nechat alkohol ovládat naši mysl a při hádkách pod vlivem alkoholu zbytečně vytahovat staré křivdy? Vyříkejte si raději vždycky všechno hned.