Proč jsou dobré změny?

Když nastane období, že se rozhodnete radikálně změnit své zažité zvyky, z počátku to asi bude šok. Později ale šok vystřídá radost, že jste se pohnuli z místa a že se vám otevírají nové obzory. Někdy mohou být opravdu zábavné a nečekané.

Po více než deseti letech v ženských magazínech jsem se rozhodla pro razantní změnu. Jedním z hlavních pnutí, proč jsem dospěla ke klíčovému momentu, že se dobrovolně zřeknu hýčkání od různých agentur a vpluji pracovat de facto přímo na ulici, byl můj dávný sen dělat novinařinu. Tu opravdovou, v terénu. Tedy jsem se najednou ocitla v redakci, která fungovala na úplně jiných principech. Zkrátka jako bych spadla z višně. Rovnou na zadek.

Hlavně moje nová kolegyně je úplně jiný typ než kamarádky z lifestylových titulů. Byla jsem překvapená, že si v dnešní době ještě někdo nebarví odrosty, nelíčí se a neřeší módu a styl, ale přitom může být jednoduše fajn. A ona navíc normálně jí a netrápí ji kvůli tomu výčitky svědomí! Vzhledem k tomu, že jsem se běžně setkávala s tím, že některé mé souputnice nepozřely třeba ani jeden kousek cukroví, protože je v něm přece hromada tuku, koukala jsem na ní jako na mimozemšťana. Zdravou stravou si také příliš hlavu neláme, a když si jednou povzdychla, že má pořád chutě, zmínila jsem, jestli nemá PMS. Nechápavě se na mě podívala a zeptala se, jak s tím souvisí Probační a mediační služba. Tak jsem jí vysvětlila, jakou PMS jsem měla na mysli já (holky v ženských redakcích by okamžitě vytušily), a společně jsme se té naší rozdílnosti od srdce zasmály.

A víte, co je zajímavé? Lhala bych, kdybych řekla, že se mi po tom navoněném pozlátku nestýská. Někdy mi ten vymazlený holčičí svět chybí, ale kupodivu už si více cením toho, že je moje kolegyně parťačka do nepohody, že se kolem nás nevznáší intriky a přetvářka. Cítím se s ní dobře. Ale v něčem se stejně nikdy neprotneme. Ona si klidně koupí oblečení v tržnici a pro kabelku od prestižních návrhářů nemá pochopení. Jenže já si říkám, že i novinář z „obyčejných“ deníků může mít styl. A že se vždycky cítím o tisíc procent lépe, když ten pomyslný novinářský chodník odšlapu v krásné obuvi  v kombinaci s outfitem dle aktuálních trendů.

Ono je ale vlastně jedno, jaký člověk je. Zásadní je, že je sám sebou a že ho tak okolí přijímá. Protože každý máme něco, že…

Komentáře

Dokonalé umístění

Dokonalé umístění, někdy se cítím taky

Sara Queen from https://investimentoesportivo.net/betfair/

services

May on it is own entertain

May on it is own entertain their own urge for replica watches through matters buy rolex watches, that are the abutting behaving associated with too expensive perk able bodied recognized manufacturers. Each and every customer ought to build up this particular reality within apperception how the Hublot buy rolex watches need regarding previously mentioned papules about the replica watches apperception how the complete wrist watches possess. They bolt the actual assimilation associated with replica watches uk in the previously mentioned ambit because complete you might perform. It is replica watches expensive may defeat the actual beholder in the previously mentioned ambit because complete 1 may. To not allege of the neighbours as well as abutting buddies, actually your own adored spouse, adherent or even hublot replica watches may assume this actual.