Proč je tak populární celerová šťáva?

Celer rozhodně nepatřil mezi oblíbené a často konzumované potraviny.  To se ale změnilo hlavně díky herečce Gwyneth Paltrow, která prosazuje na svých sociálních sítích prosazuje zdravý životní styl. Celerová šťáva se tak stala v podstatě přes noc každodenní součástí snídaní mnoha lidí po celém světě. Už jste ji také ochutnali? Nebo dokonce zařadili pravidelně do svého jídelníčku? Že ne? Přínosy této čerstvé šťávy vás rozhodně přesvědčí, proč jí alespoň ochutnat.

Je to vitamínová bomba

Jak kořen, který se běžně v kuchyni používá, tak i jeho listy jsou doslova nabité vitamíny. Najdete v nich vitamín A, B, C a K, betakaroteny nebo minerální látky, jako jsou hořčík, draslík či vápník. Všechny tyto složky mají pozitivní vliv na imunitní systém, čistou a krásnou pleť, a především na duševní pohodu.

Snižuje hladinu cholesterolu

Výčet kladných účinků celeru na lidské zdraví se zdá být nekonečný. Díky obsaženému ftalidu totiž pomáhá snižovat hladinu „špatného“ cholesterolu. Poradí si také se snížením krevního tlaku a má dezinfekční vlastnosti. Přijde tak vhod například při onemocnění horních cest dýchacích.

Detoxikuje tělo

Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů je ideální detoxikační potravinou. Vyčistí tělo od nežádoucích látek a nastartuje metabolismus, takže můžete i zhubnout! V případě detoxikace je vhodné pít celerovou šťávu každý den ráno nalačno po dobu alespoň deseti dnů. Postupně se dostaví pocit lehkosti, dobrá nálada i síla.

Je přírodním antidepresivem

Minerály a esenciální oleje obsažené v celeru mají skvělý vliv na nervový systém. Dokáží ho poměrně rychle zrelaxovat. Hořčík v celeru pomáhá uvolnit stres i napětí. Přispívá nejen k psychickému klidu, ale také ke zlepšení spánku. Pokud trpíte nespavostí, naordinujte si sklenici celerové šťávy přibližně hodinu před spaním. Zaručeně usnete a ráno se probudíte perfektně odpočatí.