Pro pohodlný spánek je základ správné oblečení

Co se týče oblečení na spaní, myslím si, že lidé dost pokulhávají a podceňují, v čem chodí spát. Já osobně jsem pyžamový fanda. Chci se cítit příjemně i ve spánku a rozhodně nedám dopustit na klasická pyžama – tedy spací tričko a kalhoty.

Samozřejmě někdo žádné pyžamo ani nepotřebuje a někdo si prostě vystačí se starým tričkem po manželovi, ale přijde mi celkem škoda se ochuzovat o pěkné oblečení, i když je jen na spaní.

V průběhu roku se neobejdu bez tradičních kalhot na spaní a trička. Při výběru takového pyžama si vždy dávám pozor na materiál. Ve spánku všichni oceníme především pohodlí, takže zde vévodí přírodní materiály, jako bavlna či len. Pyžamo by nemělo nikde tlačit, škrábat nebo se zařezávat. Při volbě velikosti neuděláte chybu, pokud si vezmete o číslo větší model. Pokud vám bude oblečení volnější, na spaní to rozhodně není na škodu.

V doznívajícím létě preferuji tričko a kraťasy ve kterých není takové horko jako v kalhotách.  Ani muži v tomto ohledu jistě nechtějí zůstat zahanbeni, takže i pro ně se dnes dají vybrat krásná, ale hlavně pohodlná pyžama.

Tradičním spacím úborem pro ženy je rozhodně noční košile. Je to opět velmi komfortní kousek. Dá se pořídit jak na ramínka, tak i s dlouhým rukávem. Jedinou nevýhodou podle mě je, že košile se během spánku hodně vyhrnují.

Pokud se chcete právě tomuto vyhrnování vyhnout, nebo zkrátka jen nemáte rádi košile či pyžama, můžete vyzkoušet třeba takový overal na spaní. Toto netradiční řešení si jistě najde své příznivce.

No a co u mě ve spacím portfoliu nesmí chybět, je župan. Podle mě nic lepšího než si v příjemném a teploučkém županu zalézt do postele a začíst se do knížky nebo jenom tak relaxovat.

A co vy, preferujete pyžama nebo noční košile? Nebo spací úbor neřešíte?