Přírodní cestou na bolavý močák

Faktem je, že ženy na zánět močáku trpí mnohem více než muži. S bakteriální infekcí sice zatočí antibiotika, někdy je ale lepší upřednostnit před chemií přírodní cestu. Musíte ale podchytit už první příznaky.

Jaké jsou příznaky?

Bolest v podbřišku, časté odchody na toaletu bez velkého výsledku, doprovázené pálením a řezáním. Důvody jsou různé. Často stačí jen prochladnout, nechat si vlhké plavky. Nebo mít oslabenou imunitu a být nachlazená. Bolest na sebe nenechá dlouho čekat. S čím začít, abychom nemusely skončit na antibiotikách?

Bez velkého množství tekutin to nepůjde

Jako první je důležité zvýšit příjem tekutin. Pokud si nehlídáme pitný režim, dojde k oslabení močového měchýře. Je třeba ho pořádně propláchnout, a tím infekci z těla vyloučit. Čaje přizpůsobené svým složením zánětu močových cest jsou nejvhodnější cestou. V lékárně koupíte různé urologické, pozor ale na množství. Můžete vypít 1-2 šálky čaje za den, zbytek příjmu by měla zajistit obyčejná voda.

Pozor na cukr

Nadbytek cukru ve stravě zvyšuje předpoklad vzniku vápenatých kamenů, proto když trpíte chronickým zánětem močového měchýře, je dobré si dlouhodobě dávat pozor na výši příjmu cukru ve stravě. Zaměřte se raději na vlákninu, kterou najdete třeba v sušeném ovoci či v mandlích. Jakmile se už bolesti objeví, do jídelníčku zařaďte dýňová semínka. Ta jsou močopudná a v kombinaci se zvýšeným příjmem tekutin nad zánětem vyhrajete rychleji.

Věděli jste o jedlé sodě?

V dnešní době jsou jako první pomoc při zánětu všeobecně známým pomocníkem brusinky. Výborná je stoprocentní brusinková šťáva, sušené brusinky nebo i ty v kapslích. Šťávy je důležité vypít minimálně 3 dcl. Dokonce i borůvky mají podobné účinky jako brusinky. Ale slyšeli jste už o pomoci v podobě jedlé sody? Ta totiž snižuje kyselost moči. Má se vypít lžička sody rozmíchaná ve vodě.

Křen jako babská rada

Křen má silné antibakteriální účinky, proto by se na něj nemělo zapomínat. Kupte si čerstvý silný křen, nastrouhejte ho a konzumujte co nejčastěji. Babičky radí: lžíci křenu zalít skleničkou horkého mléka a nechat asi 10 minut vylouhovat. Nakonec scedit a vypít po doušcích.

Pár tipů na závěr

V případech opakovaných a často vracejících se zánětů močového měchýře neotálejte a vyměňte sexy prádélko za bavlněné kalhotky. Choďte často na toaletu a nezadržujte moč. Zaměřte se na dodržování pitného režimu a jako prevenci zařaďte „čistící“ byliny – třeba kopřivu nebo přesličku. Pozor na prochladnutí, držte se v teple, omezte příjem kávy. A máte šanci, že budete v pořádku.