Plavky, kam se podíváš

Plavková sezóna je v plném proudu. Ještě jste si nevybrala plavky? Nevím jak vy, ale pro mě je výběr plavek nenáviděnou a obávanou činností. Ve zkušební kabince propadám naprostému zoufalství. Proto jsem se rozhodla sepsat vše o aktuálních trendech, ze kterých by si (snad) měla vybrat žena jakýchkoli proporcí.

Bohužel, ne každá z nás se může pyšnit postavou modelky, proto je někdy výběr plavek opravdový oříšek. Jelikož mě trápí větší bříško, v uplynulých letech se mi osvědčily tzv. tankini. Jde v podstatě o tílko a kalhotky. Tílko krásně zakryje problematickou partii břicha a cítím se v nich opravdu pohodlně.

Další možností jsou pochopitelně klasické jednodílné plavky. Pokud máte větší poprsí, rozhodně se budou hodit vyztužené plavky. Květinový vzor na černém podkladu je neotřelý, a navíc na sebe na pláži strhnete pozornost kolemjdoucích. Když už jsme u většího poprsí, rovněž u bikin je dobré volit vyztužený horní díl, který prsa krásně podrží a dodá jim hezký tvar.

V současnosti se také vrací retro všeho druhu. Ani plavky nezůstaly pozadu. Retro kousky jsou zajímavým zpestřením a určitě neuděláte chybu, pokud si nějaký pořídíte. Nadčasový puntíkatý potisk v černobílém provedení nikdy nezklame. Zaujaly mě i tyto tyrkysové, opět s vyztuženou podprsenkou, která dá vyniknout vašim přednostem.

Pokud vás trápí větší spodní bříško, třeba po porodu, i pro vás mám dobrou zprávu. Vrací se totiž kalhotky se zvýšeným pasem, které toto větší bříško krásně zamaskují.

Rozhodně zde nemohu vynechat ani klasické bikiny. Nyní jsou trendy bikiny, které mají horní díl na jedno rameno. Nutno podotknout, že tento model by měly volit ženy s menšími prsy. Pro menší poprsí se rovněž hodí plavky s odepínacími ramínky.

A pokud se budete chtít jen tak procházet po pláži, stačí přes plavky přehodit volné plážové šaty, ve kterých se budete cítit nadmíru pohodlně a které zamaskují nějaké to kilo navíc.

A co vy a plavky?