Pět „must have“ kousků letošního jara

Určitě i vy máte nějakou zamilovanou věc mezi oblečením a obuví, na níž nedáte ani za nic dopustit. Pokud je to nadčasový kousek, pak ho můžete nosit do roztrhání. Právě nadčasovost by měla být hlavním klíčem pro všechny vaše nákupy.

1. Bez kůže ani ránu

Pokud jde o mě, neumím si módu představit bez bundičky a lá křivák. Ta zkrátka sedne komukoliv a dá se nosit k čemukoliv. Příjemně vyplní dny, kdy „nevím, co na sebe“. Umí rafinovaně utlumit přílišnou eleganci, popřípadě ještě více podtrhnout rebelský look. Unosíte ji k pouzdrové sukni, džínům, šatům libovolného střihu i délky. Hodí se k teniskám, ale i jehlovým podpatkům. Já křivák prostě miluji, ale jelikož už mi dosluhuje, vybrala jsem si náhradníka, tentokrát v motorkářském stylu.

2. Trenčkot navěky

Další prvek z jarních kolekcí, který bychom rozhodně měly mít bez ohledu na věk, je trenčkot. Já mám doma pro jistotu celou barevnou škálu. Některé mi totiž lépe pasují do ležérního stylu, jiné jsou elegantní. Ale všechny se dobře nosí, díky projmutí propůjčují postavě lichotivé křivky a rafinovaně maskují kila navíc. Můj nejoblíbenější je pak jednoznačně trenčkot červený.

3. Nestárnoucí tenisky

Také si bez nich, stejně jako já, neumíte své bytí vůbec představit? A i v případě tenisek je móda čím dál tím benevoletnější. Můžete s nimi experimentovat, jakkoliv vás napadne. Jen pro výjimečné společenské příležitosti a akce se vážně nehodí. V takovém případě je lepší držet se klasiky.

4. Květinové prvky

S těmi jsem osobně trošku v nesouladu. Líbí se mi, ale nelichotí mi. Na štíhlých ženách ovšem romantické motivy působí něžně a omlazují je. Pro slečny jsou pak rozhodně tím pravým ořechovým. Dopřát si je můžete na halenkách, šatech, ale i doplňcích či bundičkách.

5. Sexy průsvitnost

Transparentní materiály jsou rafinované a v očích mužského pokolení velmi neodolatelné. Jen si opět žádají pravidlo, ukázat skutečně jen přednosti a nikoliv nedostatky. Obzvlášť pokud pod nimi odhalujete celé nožky či horní část těla. Pakliže máte ale pro strach uděláno, tak volte jen průsvitné detaily, třeba tyto něžné tylové šaty.