Oblékněte se do výrazných barviček!

Chybí vašemu šatníku šťáva? Osvěžte ho zářivými sytými odstíny! Objevte tajemství color-blockingu a naučte se vytvářet stylové barevné outfity. Mixování výrazných barev není žádná těžká alchymie, stačí se držet pár základních pravidel.

Co je vlastně color-blocking?

Trend zvaný color-blocking se opakovaně vrací do módních kolekcí a svůj comeback zažívá i tuto sezónu. Setkali jste se už s tímto pojmem, ale netušíte, o co v praxi vlastně jde? Tento (nejen) módní hit je inspirován tvorbou holandského umělce Peta Mondriana, který se ve svých dílech zaměřoval především na kombinaci základních barev – modré, žluté a červené – doplněnou o achromatické linie. Color-blocking je taková zajímavá hra s barvami. Její podstatou je systematické kombinování odstínů, které stojí na barevném kruhu naproti sobě. Nejedná se tedy o žádné náhodné kreace. Spojením kousků v komplementárních barvách vznikne jedinečný kontrastní outfit, ve kterém bude každá jeho nositelka absolutně nepřehlédnutelná.

Jaké barvy se k sobě hodí?

Pokud nechcete vypadat, že pracujete v cirkusu, doporučujeme dodržovat pravidlo výběru komplementárních barev. Taktéž není vhodné sahat po více než dvou nebo třech nápadných tónech v jednom outfitu. Mezi oblíbené a osvědčené barevné kombinace patří například spojení:

  • červené a zelené
  • oranžové a modré
  • žluté a fialové

Líbí se vám jízda na této barevné vlně? Pokud si troufáte do svého looku zakomponovat ještě třetí výraznou barvu, zvolte některý z odstínů, který se nachází v půlkruhu mezi vybranými komplementárními barvami, a to nejlépe v 90 stupňovém úhlu. K červené a zelené přidáte oranžovou, ke kombinaci oranžové a modré se skvěle hodí zelená, ke žluté a fialové zase modrá či tyrkysová. Vyrazte na nákupy a nechte se vést pomyslným kompasem na pomocném barevném kruhu. Uvidíte, že vám při výběru pomůže.

Color-blocking v praxi

Přemýšlíte, jaké barevné kousky si pořídit, a jak je vzájemně kombinovat? Jedním z top trendů letošní jarní a letní sezóny jsou barevné kostýmky. Kvalitní a perfektně padnoucí kostým se vám ve skříni rozhodně neztratí. Místo klasické bílé košile k němu oblékněte top v kontrastním odstínu a vyrazte směle do ulic! Není kalhotový kostým zrovna váš šálek kávy? Podtrhněte svou ženskost v designové sukýnce, kterou opět doplníte svrškem v komplementární barvě. Je pro vás kombinování dvou dominantních kousků ve výrazných barvách možná až příliš extravagantní? V tom případě vsaďte například na syté jednobarevné šaty, které doladíte pouze kontrastním doplňkem nebo obuví. Vhodná je i kombinace výrazného barevného modelu s kousky v neutrálních tónech, které výsledný outfit zjemní.  

Tak co, jdete do toho?