Nejočekávanější filmové premiéry letošního roku

Filmoví Oscaři jsou rozdaní a my se i letos můžeme těšit na pořádnou dávku skvělých filmů s našimi oblíbenými herci a herečkami. Vybrali jsme pro vás pět filmů, na které letos bude rozhodně stát za to vyrazit do kina.

Tiché místo: Část II

Pokud jste ještě neviděli jedničku, je pravý čas se na ni podívat a pak hned vyrazit do kina na pokračování, které by podle všeho mělo být stejně kvalitní jako první část. Rodina Abbotových jako jedna z mála přežila, protože se mezi sebou dorozumívala znakovou řečí. Ostatní zemřeli, protože monstra, která přišla neznámo odkud, zabijí každého, kdo vydává jakýkoliv zvuk. Jenže ani tato pětičlenná rodina nebyla v bezpečí napořád. Přišla o otce, a matka Evelyn, v podání skvělé Emily Blunt, zůstala se svými třemi dětmi sama. A právě tady končí první část. V té druhé Evelyn se svými dětmi opouští svou farmu a vydává se na extrémně nebezpečnou cestu, aby našla zbylé přeživší. Jenže brzy pozná, že nebezpečí nehrozí jen od tvorů z jiné planety, ale také od vlastního druhu, kterému věřila.

Vedle Emily Blunt se můžete těšit také na charismatického Cilliana Murphyho.

Premiéra: 19. března 2020

Není čas zemřít

Letos nás čeká také poslední bondovka s Danielem Craigem. Ten si jako James Bond užívá zaslouženého odpočinku na Jamajce, protože skončil aktivní službu. Jenže tenhle pohodový „důchod“ velmi rychle skončí. Bondův přítel Felix Leiter ze CIA ho totiž požádá o pomoc. A tak se bývalý agent 007 vydává na misi, aby zachránil uneseného vědce. Všechno je ovšem mnohem složitější, než se zpočátku zdá. Bond se dostane na stopu mocného zločince, který má velké eso v rukávu – nebezpečnou a ničivou novou technologii.

Vedle Daniela Craiga uvidíte také oscarového Rami Maleka, Ralpha Fiennese nebo Anu de Armas.

Premiéra: 8. dubna 2020

Žena v okně

Kdo si liboval ve filmech jako Zmizelá nebo Dívka ve vlaku, rozhodně si užije i tenhle psychologický thriller s Amy Adams v hlavní roli. Hlavní hrdinka Anna trpí agorafobií, tedy strachem z veřejných prostranství. Žije tedy izolovaná a osamocená ve svém bytě. Jenže pak se spřátelí se sousedkou, která následně záhadně zmizí. Anna je přesvědčená o tom, že viděla, jak ji její manžel zavraždil. Nikdo jí ovšem nevěří, a i ona sama velmi brzy začne zpochybňovat své duševní zdraví.

Kromě Amy Adams ve snímku září také Julianne Moore a Gary Oldman.

Premiéra: 14. května 2020

Tenet

Snad nejočekávanější film roku vůbec. A není divu, když vznikal pod taktovkou geniálního režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počátek, Dunkerk). O ději toho zatím víme jen velmi málo. Ani trailer téměř nic neprozrazuje. Hlavní hrdina bude muset odvrátit třetí světovou válku. Hlavním motivem je opět Nolanovo oblíbené cestování v čase. Jedno je ovšem jasné, máme se rozhodně na co těšit.

Ve filmu hraje hned několik velice známých tváří, jako třeba Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Michael Caine, Kenneth Branagh nebo John David Washington.

Premiéra: 16. července 2020

Duna

Naši pětici uzavírá dobrodružný sci-fi snímek Duna, jehož děj pojednává o rodu Atreidů a pouštním kmenu Fremenů. Středem zájmu je zdánlivě nezajímavá malá planeta Duna, kde je nedostatek vody. Jenže je tu dostatek něčeho jiného. Duna totiž skrývá naleziště velmi vzácného koření, které prodlužuje život a poskytuje člověku mimořádné psychické schopnosti.

V hlavních rolích se představí Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya neo Oscar Isaac.

Premiéra: 17. prosince 2020