Módní alter ega

Včera se mě kamarád, co se zajímá o módu, zeptal, co si další den vezmu na sebe do školy. Ani jsem nad tím nepřemýšlela a odpověděla, že jsou přece přednášky.  A to pro mě znamená, že sahám po elegantnějších outfitech – podpatky, punčocháče, sukně, kabát… Naopak když máme praktickou výuku, volím mikinu, džíny (klidně i lehce roztrhané) a tenisky. Mám v sobě několik módních alter eg.

Když nad tím tak přemýšlím, nemám kolem sebe moc takových chameleonů, jako jsem já. Většinou si každý postupně najde svůj styl a v „něm si jede“. Ale já se v tomto směru rozhodně necítím jednotně. Jeden den mě potkáte ustrojenou za skutečnou dámu, precizně nalíčenou a s drdolem. Druhý den zase oblečenou podle filozofie „vstala a šla“. Vždycky se snažím, aby celý outfit dával smysl, ale určitě se nedá mluvit o jednotném stylu.

Můj šatník je skutečně eklektický, minimálně pro dvě alter ega, ale obojí jsem já a obojí ke mně patří. Je to asi nějak takto:

1.     Elegance

Základ tvoří podpatky, většinou černé. Ne moc vysoké, ale ani moc nízké (už znám výšku a typy podpatků a vím, ve kterých botách zvládnu chodit po městě třeba celé odpoledne). V podzimním období nosím nejraději kotníčkovou obuv. Kombinuji ji často s koženkovou sukní nebo tou s kostkovaným vzorem. Podmínkou u mě je, že sukně nebo kraťasy (nosím pod ně teplejší punčocháče) musí být do pasu, jen tak pak silueta vypadá podle mých představ. Do sukně zakasám huňatý, nebo jednoduchý svetr a pod něj nosím halenku, což vytvoří roztomilý look, který ostatním napovídá, že jste skutečná intelektuálka. :)

Šperky vždy ladím do stejné barvy a nepřeháním to s množstvím. Většinou jsou to jen hodinky a někdy minimalistické náušnice. Detaily na kabelce, botách a šperky musí být sladěné. Elegantní alter ego velice rádo nosí matnou červenou rtěnku.

2. Uvolněná móda

Tohle je moje módní druhé já do ateliéru, na ven nebo na nějaké koncerty. Základem jsou kalhoty, většinou s dírami na kolenou, nebo různými uměle vytvořenými oděrkami. Poslední dobou hlavně mom džíny. Případně černé skinny džíny s vysokým pasem a páskem s nepříliš výraznou sponou. Do této i do předchozí kategorie jednoznačně patří i kalhoty chino, které se dají sladit snad skoro se vším.

Obvykle k tomu nosím trička o velikost až dvě větší, než je ta moje a do kalhot s vysokým pasem je zakasávám.

Pokud nemám modré džíny, často volím pánskou oversized džínovou bundu. Když po modrých naopak sáhnu, pak k nim oblékám černý „křivák“ či mikinu.

Pro toto mé alter ego je tím hlavním komfort, takže vlasy většinou ledabyle sčešu do drdolu a rtěnku vyměním za hydratační balzám na rty.

Všechny ženy, bez ohledu na jejich styl, by se měly řídit základními pravidly. Aby chodily s upravenými nehty, čistými botami a oblečením, které není polité od ranní kávy. A do kabelky či batůžku nezapomenout přihodit deodorant, případně i miniaturu parfému. Nikdy nevíte. :)

Jaké máte módní alter ega vy?