Máte vlasy zimou rozlámané?

Zima se vkrádá pod kabát, tak přidáme pár vrstev navíc… Ale co vlasy? Ty jinak, než pořádnou péčí neochráníme. Co dělat pro to, aby zůstaly krásné, lesklé a mráz se na nich nepodepsal?

Kutikula je vrstva, kterou je vlas chráněn zvenčí. Pokud je vlas zdravý, je pokrytý něčím jako „šupinkami“. Pokud se však vrstva naruší, šupinky se začnou odlupovat, z vlasu se vytratí vlhkost a snadno se poškodí.

Základem je péče

Pokud trpíte na suché vlasy, kupte si kondicionér, určený právě pro ně. Zvolte ten, na kterém je napsáno hydratační. Pozor při nanášení. Aplikujte ho do délek vlasů, ne na pokožku hlavy. Ta by se vám pak zbytečně mastila. Na pokožku hlavy se zapomínat samozřejmě nesmí, to, co jí opravdu dělá dobře, je krátká masáž hlavy. Stačí 3 minuty a pokožka se krásně prokrví.  Pokud by se vám zdálo, že děláte vše podle rad a vlasy vypadají stále zplihle, nebojte se poradit se se svojí kadeřnicí. V salonech najdete produkty v běžných prodejních sítích nedostupné a lépe poslouží přímo na vaše potíže.

Správná maska

Maska vyživí vlasy do hloubky, což je její největší výhoda. Kondicionér to nedokáže, proto bychom si masku měli dopřát tak jednou týdně. Naneste ji do vlhkých vlasů. Mokré vlasy nedokážou vstřebat všechny potřebné látky, zůstaly by pouze na povrchu a vaše snaha by přišla vniveč. Pro zlepšení účinku si vlasy zabalte do alobalu nebo potravinové fólie.

Zázračný olej

Až sestra, která mi olej donesla, mi ukázala jeho přínos. Nikdy jsem ho nepoužívala, ale výsledek je skvělý. Díky oleji udržují vlasy kýženou vlhkost a působí zdravěji. Pokud používáte fén nebo kulmu, bude vám prokazovat velkou službu a vlasy ochrání před vysycháním. Ten, kdo suchými vlasy netrpí, může olej nanášet pouze do konečků. Ostatní ho musí nanášet po celé délce do vlhkých vlasů.

Pozor na horko ve vlasech

Nepřítelem vlasů číslo jedna jsou fén, kulma, žehlička a podobné vymoženosti. Omezte jejich užívání na minimum. Pokud se bez nich neobejdete, investujte do přípravků bránící vysoušení vlasů při fénování apod. Vlasy se vám odvděčí krásným jasem.