Make-up nemusí být jen výrazný

Silně obtažené obočí, syté rty, kompaktní make-up a ideálně prodloužené či nalepené řasy. To je trend, který si oblíbily především mladé slečny. Ale dělají dobře?

Je legrační, jak člověk v průběhu let dochází k názorům, které slýchal od svých příbuzných v době dospívání, a které se mu zdály tak absolutně mimo. Už od čtrnácti let jsem byla posedlá líčením. Věnovala jsem mu ráno minimálně půl hodiny. Jednou, v čase krátce po revoluci, kdy ještě učitel přece jen býval autoritou, mě donutila dějepisářka ty černě obtažené řasy okamžitě smýt v umyvadle přímo ve třídě. V duchu jsem samozřejmě prskala.

Podobnou, byť jemnější reakci měla i moje milovaná prateta, která se nedočkala svých dětí, proto nás měla jako vnoučata. Když jsem k ní v tomto věku dorazila nalíčená jako „třicítka“, začala lamentovat a říkala, že jí zakazoval tatínek šminky i po svatbě. Také si je na jeho přání musela jít umýt a on pak spokojeně konstatoval, že teď je to zase jeho Liduška. Dokonce moje první láska na střední mi tenkrát přiznala, že bez těch čar kolem očí (myslel tím linky ve stylu let 60., které byly in) mi to bude slušet mnohem více. Kroutila jsem nad těmi reakcemi hlavou a tajně protáčela panenky. Ale teď, s odstupem času, už tomu rozumím.

Mládí je totiž půvabné samo o sobě a je dost škoda skrývat ho pod nánosy make-upu a maskovat tak pravou tvář. Teď už vím, že na to je času vážně dost… až bude hůř. Navíc pod diktátem trendů tak všechny slečny vypadají dosti podobně. A co mi hlava nebere, je obočí ve stylu Marfuša. Ale to se týká i starších ročníků. I mně se líbí obočí vytrhané do dokonalého tvaru a zdůrazněné pigmentovými barvami. Ale proč ty silně černé čáry? Přiznávám, že špatně tetovaného, silně kontrastního obočí, které vůbec neodpovídá barvě pleti a vlasů, se vyloženě lekám.

Takové slečny a ženy mi pak připadají, že vyskočily přímo z nějaké travesti show. Obzvlášť, když si nechají ještě navíc zvětšit rty kyselinou hyaluronovou. Asi jsem vážně už staromódní, byť mi ještě nebylo čtyřicet. Jenže co bude holka kolem třicítky s takhle vyumělkovanou tváří dělat v padesáti? Kdy už přece jen kontury začnou povolovat? Navíc by mě zajímalo, co tomu krášlení až za hranou říkají muži. Myslím, že budou mít podobný názor, jako můj tehdejší kluk na střední. Takže holky, nebojte se odhalit svoji pravou tvář a ukázat namísto nánosu líčidel tu omamnou esenci mládí ve vaší tváři. I líčení ve stylu nude je pořád v kurzu!

Komentáře

WWW.Avriq.com Avriq

That is a breitling replica

That is a breitling replica uk military form, during the more than replica watches have been manufactured timer armed forces, superior quality and reliable, is one of the most famous replica watches sale form. Today khaki field double calendar watch design simple and tough, tag heuer replica sale military form of pure magnanimity gushing out. I have just received the rolex submariner sale for a gift on Thursday. It clearly states stainless steel case however it has come bubble wrapped. I am extremely unhappy with this, after the additional cost which is not mentioned on the replica watches to this now. The money issued does not account on my bank statement as additional card charge which I believe it would. I have a meeting arranged with the bank to discuss this. Please advise what you can do to replica watches sale this issue.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.