Len – ten pravý materiál na léto

Protože léto se nezadržitelně blíží, je jasné, že nás brzy začnou sužovat tropické teploty. Já osobně horká léta moc ráda nemám. Proto jsem vděčná za cokoliv, co mi pomůže se alespoň trochu zchladit. A lněné oblečení je právě jednou z takových vychytávek.

Představa, že se celý den potím v „umělém“ oblečení, je pro mě v horkých dnech nepředstavitelná. Proto v létě ráda volím přírodní materiály, jako je organická bavlna nebo len. Len je známý svojí chladivostí a prodyšností. Navíc dobře absorbuje vlhkost, takže pot ani ve čtyřicetistupňových vedrech nebude mít šanci. Mimochodem len neoceníte jen na oblečení, ale i na domácím textilu, třeba na utěrkách nebo ručnících. Jsou úžasně savé.

Další výhodou lhněného oblečení je pevnost a odolnost tohoto materiálu. Takže i když investujete do dražšího kousku, máte jistotu, že vám dlouho vydrží. Ale abych ho jen nechválila, len má i jednu nevýhodu, hodně se mačká. Navíc se často sráží při praní, takže ho perte velice šetrně a na nízké teploty.

Pro léto je jako stvořená lněná košile. Je vyrobená ze směsi bavlny a lnu a na nošení je opravdu moc příjemná. Navíc bílá košile je absolutním základem šatníku, můžete ji nosit jak do práce s elegantní sukní či kalhotami, tak ve volném čase s džínami, šortkami i ležérnější sukní. Stačí ji pěkně zakasat a stylový outfit je na světě.

Já osobně jsem spíš sportovnější typ a preferuju kalhoty před sukněmi. Jak vyhovět business dress codu a zároveň se v létě nepotit? Zkuste, jako já, lněné kalhoty. Skvěle vypadají nejen s již zmíněnou košilí, ale klidně s jakýmkoliv trikem, nebo topem v kombinaci se sakem.

Pokud jste vy naopak ženský typ a neumíte si představit léto bez šatů či sukní, zkuste lněné košilové šaty. Cihlová barva sluší brunetám i blondýnám a košilový střih je letos hodně v módě. Košilové šaty ocení ženy všech typů postav. Vázání v pase krásně zdůrazní siluetu, ale zároveň volný střih neobepíná nežádoucí partie. U šatů nemusíte ani složitě přemýšlet, s čím je zkombinovat. Prostě si je obléknete a jdete. :)

A co na lněné oblečení říkáte vy?