„Ledvinkový útok“ na naše šatníky!

Jak mocné jsou sociální sítě v kombinaci s masivní reklamou módních řetězců? Důkazem jsou ledvinky. Je to už rok nebo dva, kdy se na nás ze všech stran valí ledvinky. Nejdřív jsem si s hrůzou říkala, že to snad není možné. Připomínka 90. let, kdy se ledvinky nosily pro praktičnost, ale působily spíš ostudně. Ale po tom, co se tento trend celý rok objevuje médiích a na sociálních sítích, jsem mu podlehla i já.

To prostě nikdo, NIKDOOOOO nemůže po NIKOM CHTÍT, aby ledvinky nosil! Na paměť se mi vynořovaly vzpomínky na dovolené s rodiči a fotky, kde má táta u pasu ledvinku a v ní doklady a peníze. Trvalo mi opravdu celý rok, než jsem dokázala změnit názor. Nejdříve jsem si začala všímat různých fotek celebrit, jak mají místo crossbody kabelky na těle připevněnou ledvinku. To jsem si ale pořád říkala, že tento trend snad brzo pomine…

Když jsem občas zabrousila do obchodů, v oddělení s doplňky vždy aspoň jedna visela. Prostě byly tam! Pořád mě ale nechávaly chladnou… Pak se začal přidávat Facebook a Instagram, kde jsem si začala všímat, že už je mají ve svých šatnících i blogerky, které sleduji. A poprvé jsem připustila, že bych si i já dokázala představit jednu mít doma! Posledním takovým nakopnutím pak byla moje sousedka, která si ji pořídila a skoro bez ní nedá ránu. Je neskutečné, že něco, co se mi ošklivilo a vyvolávalo ve mně pocity jako pánské ponožky ve „sportovních“ sandálech, se mi začalo vlastně líbit. A to jen kvůli tomu, že jsem na to pořád narážela.

Jakou pořídit?

No každopádně jsou ale ledvinky a ledvinky. Pokud máte doma ve skříni nějakou starou po tátovi, tak tu radši darujte do kontejneru na oblečení. Dneska se totiž nosí daleko jiné – nejlépe buď kožené, nebo koženkové. Doba takových těch „šusťákových“ je vážně nenávratně pryč a doufám, že už se ani nikdy nevrátí… Pak jsem vypozorovala, že se nosí hlavně ty v neutrálních barvách, které se dají dobře kombinovat – černá, hnědá, béžová, tmavě modrá.

Jak ji nosit?

Na tuto otázku je hned několik odpovědí. Buď klasickým způsobem kolem pasu, případně kolem boků. Další možností je si z ní udělat takový pásek, kdy ji můžete dát například přes sako nebo kabát a bude to vypadat fakt božsky. Svázat takto můžete ale i svetr či košili. A do třetice, to je varianta, která se mi právě líbí, je nosit ji jako takovou kratší crossbody kabelku.

Kam si ji vzít?

Kamkoliv. Asi bych si tedy nevzala ledvinku do divadla, nebo na nějakou společenštější akci, ale do práce, kde není dress code, večer do baru, na kafe s kamarádkou nebo klidně třeba na in-liny! Stačí zvolit jen tu správnou…