Léčivá síla kamenů, jaký je ten váš?

Už staří Egypťané věřili v magickou moc drahých kamenů. Používali je jako amulety, které měly vliv na jejich štěstí, zdraví, úspěch, zkrátka na všechno, po čem toužili. I v dnešním 21. století někteří lékaři, a především léčitelé, přisuzují kamenům a minerálům léčivé účinky. Je ale nutné mít ten PRAVÝ. A jak ho poznat? Vybírejte nejen podle léčivých účinků, ale hlavně podle znamení zvěrokruhu.

Achát

Vhodný pro znamení Beran, Blíženci, Rak, Štír, Býk, Kozoroh, Panna

Je zdrojem tělesné, citové a rozumové rovnováhy. Navozuje pocit bezpečí, jistoty, podporuje sebedůvěru a lásku. Čistí lymfatický systém a v neposlední řadě pomáhá při psychické zátěži a používá se při léčbě duševních chorob. Ideální je tak pro lidi s častými úzkostmi.

Akvamarín

Ideální pro Blížence, Váhy, Vodnáře a Ryby

Navozuje pocit klidu, radosti, symbolizuje odvahu a potlačuje stres. Působí příznivě na srdce, mírní kašel a dokonce i astma. Má také pozitivní vliv na funkci střev.

Ametyst

Vybírat by si jej měli hlavně Berani, Střelci, Štíři, Ryby, Kozorozi a Panny

Je to velmi mocný kámen s velkou ochrannou sílou a očistnou mocí. Má pozitivní vliv na spánek, zahání noční můry i nespavost. Podporuje soustředění, zahání stres a negativní emoce. Je symbolem pravé a emocionální lásky.

Citrín

Je pro Lvy, Blížence, Býky a Panny

Kámen hojnosti a štědrosti. Bojuje s únavou, nervozitou, depresemi i fobiemi. Podporuje intuici a tvůrčí vyjádření. Pozitivně působí při zažívacích potížích a povzbuzuje trávení.

Granát

Je vhodný pro Berany, Lvy, Štíry, Kozorohy a Panny

Přináší klid, pomáhá udržovat rovnováhu a regeneruje organismus. Podporuje metabolizmus a zmírňuje deprese. Má pozitivní vliv na regulaci krevního tlaku a posiluje srdce.

Křišťál

Vhodný pro Lvy, Blížence, Vodnáře, Raky a Kozorohy

Je považován za univerzální a zároveň nejúčinnější léčivý krystal. Hodí se na všechny zdravotní problémy, tělesné i ty duševní. Podporuje psychiku, samostatnost, moudrost a trpělivost.

Opál

By si měli vybírat především Střelci, Vodnáři, Raci, Štíři a Ryby

Odhaluje skutečné vlastní já, vnitřní krásu, podporuje spontánnost, posiluje intuici nebo třeba umělecké sklony. Využívá se také při léčbě infekce a zmírňuje premenstruační syndrom.

Rubín

Je pro Berany, Lvy, Raky, Štíry, Kozorohy a Panny

Rubín představuje energii a sílu, zahání smutek, negativní myšlenky, strachy, zlepšuje motivaci, dodává odvahu a dobrou náladu. Je využívaný při bolestech hlavy a menstruačních potížích.

Růženín

Je hlavně pro Blížence, Váhy a Býky

Podobně jako křišťál je i růženín univerzálním léčivým kamenem. Symbolizuje lásku, krásu a uzdravení. Odvádí z těla škodlivé látky a pomáhá při střevních a psychosomatických poruchách. Podporuje trpělivost, fantazii, inspiraci a tvořivost.

Safír

Pro Střelce, Váhy, Vodnáře, Ryby, Býky a Panny

Je nazýván také kamenem moudrosti, přináší klid, chrání lásku a věrnost a je magnetem na bohatství. Zklidňuje mysl a pomáhá se zbavit napětí a negativních myšlenek. Navíc je vhodný při detoxikaci organismu a meditaci.