Které zvyky dělají úspěšné ženy ještě před 9 ráno?

Taky jste ten typ, co posouvá budík donekonečna a pak vyletí z postele, hodí na sebe první oblečení, co najde, v jedné ruce vlaje kabelka, ve druhé rohlík a letíte do práce na poslední chvíli?

Ranní rituály nastartují náš den a v konečném důsledku velmi ovlivní jeho průběh. Nepodceňujte proto sílu ranních rituálů a zjistěte, co úspěšné ženy zvládají ještě před devátou ráno.

Začnou pohybem

Nutně to neznamená, že musíte po probuzení uběhnout deset kilometrů. Stačí se zlehka protáhnout, na pět minut, věnovat se ranní józe, nebo se projít do práce pěšky. Nastartujete tak svůj metabolismus a den.

Nepřetáčejí budík

Úspěšné ženy vstanou se zazvoněním budíku. Ptáte se, proč? Odpověď je jednoduchá. Věčným posouváním budíku matete tělo. Naděláte si zmatky ve svém biorytmu a tělu pak trvá celé dopoledne, než se dá do kupy. Nastavte si tedy budík na čas, ve který víte, že opravdu vstanete.

Snídají

Na každém rohu na nás někde vyskakuje, že bychom neměli opomínat snídani. Tak už tomu konečně uvěřte! Dobrá snídaně je začátkem dobrého dne, takže netrapte tělo hlady a v klidu domova se nasnídejte. Auto taky nedokáže jet bez benzínu.

Dělají si „to do list“

Jednoduché a efektivní. Ráno si sedněte a u snídaně si rozmyslete, co budete přes den dělat a máte vyhráno. Během dne pak už budete jen spokojeně odškrtávat, co jste si zadala. Uklidní vás to a eliminuje stres z chaosu.

Jsou motivované

Nemusíte si pamatovat a opakovat padesát motivačních vět každé ráno. Stačí jedna. Nalepte si ji třeba na papírek k zrcadlu a po týdnu vyměňte. Uvidíte, že se vám zlepší nálada a dodáte si sílu do nového dne.

Jsou v obraze

Úspěšné ženy mají přehled o dění kolem nich. Nezapomeňte tedy očima přeběhnout ranní události a v práci pak budete hned vědět, o čem se kolegové baví.

Dělají si radost

Ať už je to navonění se vaší oblíbenou vůní, ranní kapučíno, nebo namalované rty oblíbenou rtěnkou, udělejte si radost. Je to v podstatě jedno, co to je, ale vymyslete si ranní rituál radosti jen pro vás a opakujte ho každé ráno. Co víc pro sebe udělat, než odejít z bytu s dobrou náladou?