Kohoutí stopa: Nejstylovější vzor letošního podzimu a zimy

Ještě jste si letos nepořídila nový kabát? Pokud přemýšlíte nad obměnou šatníku, letošním top trendem je vzor kohoutí stopy. Určitě v něm zazáříte!

Typickým podzimním vzorem je kostka. Letos jí ovšem po dlouhé době šlape na paty vzor, který je desítky let symbolem luxusu a elegance. Kohoutí stopa letos ovládla i prestižní módní přehlídky, a tak bylo téměř jasné, že brzy pronikne i do běžných šatníků. Její historie sahá až do 19. století, konkrétně do roku 1885, kdy se poprvé objevila ve Skotsku. Kohoutí stopa byla vlastně takovým experimentem, který spočíval ve střídání barev osnovních a útkových nití během tkaní. Výrobci byli výsledkem nadšení, ale úspěch u zákazníků se nekonal. Na tehdejší dobu byl propracovaný vzor kohoutí stopy zkrátka příliš moderní. Na více než třicet let se na něj téměř zapomnělo. Až teprve v roce 1933 se stal velice módní záležitostí. Později si kohoutí stopu zamilovala třeba Jackie Kennedy nebo Sophia Loren. Od té doby tento vzor už nikdy nevymizel.

Rozdíl mezi kohoutí stopou a pepitem

Tyto dva vzory bývají často zaměňovány, protože na první pohled vypadají téměř totožně. Když se ovšem podíváte důkladně, drobný rozdíl najdete. Kohoutí stopa jsou v podstatě dvoubarevné čtverce pootočené o 45 stupňů, kdežto pepito jsou střídající se nepřetočené. čtverce. Rozhodně ale můžeme říct, že oba tyto vzory se, co se týče aktuálních trendů, považují za velmi populární.

Mnoho podob

A teď, jaký kousek si vybrat? Aktuálně většina z nás řeší hlavně svrchníky. Tento elegantní vzor se ale propsal nejen na kabáty, ale do celých kolekcí. Najdete ho na hřejivých i elegantních svetrech, pouzdrových i áčkových sukních, šatech, halenkách, ale i šálách, kabelkách nebo obuvi. Většinou figuruje na oblečení i doplňcích celoplošně, ale najdete i kousky, kde funguje jako zdobný detail. Třeba boční lem na nohavicích, popruh na kabelce nebo zadní část na nadčasové Chelsea obuvi.

Výhodou kohoutí stopy je, že může být velmi výrazná, ale také téměř neviditelná. Záleží jestli sáhnete po kousku s drobounkým vzorem, který z dálky téměř splývá, nebo dáte přednost velkým a nápadným motivům.

Na závěr se ještě musíte rozhodnout, jakou barevnou kombinaci si vyberete. Základní je samozřejmě bílo-černá. Ta se výhradně nosila právě ve 20. letech. Dnes už najdete v obchodech i jiná barevná spojení. Skvěle dohromady fungují například béžová s černou nebo bílá s šedou.

Dáte kohoutí stopě šanci?