Kam vyrazit za zvířátky v Praze?

Řekli byste, že v hlavním městě moc přírody nenajdete? Ať už v Praze bydlíte a přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi, nebo se chystáte třeba na výlet do Prahy a chcete se pokochat zvířátky, přináším vám pět tipů, kam zajít.

1. Pražská zoologická zahrada (U Trojského zámku 120/3, Praha 7)

Řekla bych, že pražská zoologická zahrada patří mezi NEJ tip na výlet. Není se čemu divit. Pravidelně obsazuje příčky nejlepších ZOO na světe. Před pár měsíci uhájila páté místo v žebříku cestovatelského serveru Trip Advisor, kdy se před ní dostala francouzská ZooParc de Beauval, Singapore Zoo, americká San Diego ZOO a Loro Parque.

Pokud se do pražské ZOO rozhodnete jet třeba na výlet o víkendu, doporučuji si přivstat a přijet hned na devátou hodinu, kdy ZOO otvírá. Budete mít hodinu, hodinu a půl času, než se to tu začne plnit lidmi.

Vstupné: Dospělí 200 Kč, Děti od 3 let do 15 let 150 Kč, Děti do 3 let zdarma, Studenti a důchodci 150 Kč, Senioři nad 70 let 1 Kč

Otevírací doba: Zoo Praha je otevřena po celý rok denně od 9:00. „Do" se určuje podle měsíce (leden - únor do 16:00, březen do 17:00, duben - květen do 18:00, červen – srpen do 19:00, září – říjen do 18:00, listopad – prosinec do 16:00)

2. Minizoo Milíčovský dvůr (K Milíčovu 100/8, Praha 11)

Koně, husy, kozy, ovce, prasátka, slepice, nebo třeba králíky může okukovat v minizoo u Milíčovského lesa. Dorazit můžete buď autem a zaparkovat někde poblíž, nebo můžete výlet spojit s cestou metrem. Protože tato minizoo, možná by se spíš dalo použít označení mikrozoo, se nachází asi 10 minut od metra Háje. Každopádně děti (hlavně ty menší), které milují zvířátka, zde budou spokojené. Navíc se tady nachází velké pískoviště, kde nechybí hračky a odrážedla.

Vstupné: To je sympatické, protože je DOBROVOLNÉ – případně pokud je branka zavřená, otevře se po vhození pětikoruny.

Otevírací doba: pondělí – pátek od 11:00 do 17:00, o víkendu je otevřeno od 9:00 do 17:00

3. Lesní ZOO Malá Chuchle (V Lázních 8/8, Praha-Velká Chuchle-Malá Chuchle)

V přírodní rezervaci Chuchelský háj narazíte na krásnou lesní zoologickou zahradu, nebo spíše by se dalo říci takovou zahrádku… Nachází se zde hned několik klecí a výběhů, kde žijí mufloni, daňci, polární liška, rys, kozy, ovce, divoká prasata, srnky, pak zde najdete také výra, káně a krkavce. Tuto minizoo provozují Lesy hl. města Prahy a příjemným bonusem je to, že zde v letní sezóně v sobotu a v neděli funguje i občerstvení U Standy.

Vstupné: ZDARMA

Otevírací doba: Podle oficiálních stránek je otevřeno celoročně.