Jsem sběratel svíček?

Kolik máte doma svíček? Můj článek dnes musel začít otázkou. A to z jednoho prostého důvodu. Jsem totiž milovník svíček. Pálím je celý rok. Jakmile se venku začne ochlazovat, funguje to u nás doma každý večer jako přes kopírák hoří a voní svíčka.

Rozhodně nepatřím mezi nějaké sběratele, kteří ve velkém nakupují svíčky do zásoby, vystavují si je na poličkách a koukají se na ně. Sice jich mám doma více než je zdrávo, ale postupně je spotřebovávám! Není totiž nic lepšího než si zapálit voňavou svíčku a relaxovat. Navíc nedávno jsem objevila takové, které mají „praskající“ knot. To znamená, že když hoří, vydávají stejný zvuk, jako byste slyšeli oheň v krbu. A to je potom paráda! Vyrábí je americká firma Woodwick a já na ně narazila úplně náhodou na internetu.

Jinak je ale „mou“ hlavní značkou ve stále se obměňující sbírce Yankee Candle. Myslím, že ji tu asi nemusím podrobně popisovat. Jejich výrobky jsou známé po celém světě a jen těžko se najde někdo, kdo o nich nikdy neslyšel. Věděli jste ale například to, že firma vznikla tak, že chlapec jménem Mike Kittredge nadělil svojí mamince pod vánoční stromeček vlastnoručně vyrobenou svíčku? Zájem o ni projevila ale i sousedka a chlapec začal díky sousedům a následně dobrým referencím produkovat větší a větší množství. Původně své výrobky vytvářel doma v garáži. Časem se vypracoval a nyní má Yankee Candle jen v USA 180 000 prodejen.

Tak a zpět k těm voňavým zázrakům. Nynější můj favorit je vůně s názvem Autumn Glow(překlad sice zní podzimní záře, výrobce ale v češtině v závorce uvádí dodatek „Zamilovaný podzim“). Oficiální popis je tento: „Barevné listí vířící po zemi rozzářené sluncem vytváří společně s dřevitým pačuli pocit procházky podzimním lesem. Intenzivní vůně, která připomíná svěží dámský parfém.“ Řeknu vám to asi takhle, už jsem skoro na dně. Tedy s tou svíčkou. :-) Tohle je tak krásná vůně, která je každý den jiná. Nejčastěji mi ale připomíná opravdu hodně silný dámský parfém, který rozhodně nepoužívají mladé dívky.

Doufám, že mi můj „Zamilovaný podzim“ vydrží do předvánočního času, na který mám nachystanou svíčku Christmas Eve (Štědrý večer). Ta mi zbyla z loňských svátků a myslím, že mi vystačí i na letošní. U této vůně se výrobce už tak moc nerozepsal v charakteristice: „Tradiční vánoční vůně, plná vřelých srdcí, rozinek a kandovaného ovoce.“ Já bych řekla, že takhle prostě voní Vánoce! A kdyby náhodou došlo k tomu, že u této svíčky „budu na dně“, mám vyhlídnutou novinku Frosty Gingerbread (Perník s polevou), kterou, když jsem poprvé očichala, tak jsem si řekla, že takhle nějak vypadá láska na první pohled (nebo počich?). :-D

Popsala jsem vám to, co za svíčky aktuálně pálím a které jsou na řadě a už zbývá jen ten počet. Ještě předtím, než to prozradím, tak se vás na to stejné chci znovu zeptat. Kolik jich tedy máte doma vy? A máte nějakou oblíbenou vánoční vůni? Po prohledání všech možných šuplíků a skrýší jsem došla k číslu 9 velkých, které tak dlouho vydrží. Dvě jsou ty s praskajícím knotem, zbytek tvoří YC. Mimochodem až někdy půjdete kolem stojanu Woodwick, čichněte si k té s nápisem Warm Wool. ☺