Jaro je tu! 5 tipů, jak si ho užít

Všichni už si můžeme užít jarních dní plných sluníčka a tepla. Energie po dlouhé zimě už je skoro na nule, a tak je nejvyšší čas si načerpat trochu té síly i v období karantény. Máme pár tipů!

Protáhněte si tělo

To nejlepší, co pro své tělo po dlouhém zimním nicnedělaní můžete udělat, je protáhnout se. Ideální je tak jóga, která vás nejen rozhýbe, ale i rozdýchá a přitom zklidní. Druhů jógy je celá řada a vzhledem k aktuální situaci i možnost také cvičit doma. Lektorky vysílají denně live streamy na svých sociálních účtech nebo máte možnost pustit si instruktážní video doma, pokud nemáte jistotu, že cviky budete dělat správně. Po skončení karantény doporučujeme zkusit třeba bikram neboli hot jógu. Během devadesáti minut vystřídáte dvacet šest póz a dvě dýchací cvičení v místnosti vytopené na 42 stupňů, což prokrví a povzbudí celé tělo. Abyste se k pohybu donutila, domluvte se s kamarádkou. Ve dvou se to opravdu lépe táhne. Tedy cvičí.

Jezte zdravě

Možná se to může zdát jako ošemetná fráze, ale člověk by s příchodem jara opravdu měl začít měnit jídelníček. Naše tělo je zvyklé přijímat hlavně sezónní potraviny, takže je logické, že v zimě je strava hutnější, a naopak na jaře střídmější. S jarní únavou tak nejlépe zatočí chřest plný vitamínu B a K, topinambur, který je také plný vitamínů, a navíc skvělým pomocníkem při dietě, stejně tak rebarbora, která na sebe váže tuk a ještě detoxikuje organismus. Nezapomeňte také hodně pít, ideálně čistou vodu nebo bylinné čaje, o to více teď. Případně si naordinovat vitamíny a antioxidanty na posílení imunity. 

Doplňte si šatník

Nic vás nenaladí na jaro tak, jako nové oblečení. Zemité a tmavé kousky vystřídají pastelové barvy. Pro letošní rok vyhlásil Color Institute Pantone barvou roku klasickou modrou. Tak co zkusit právě ji? Modrá barva v sobě nese klid, harmonii i důvěru. Výhodou je i její univerzálnost. V modré si tak můžete pořídit prakticky cokoliv a dá se i velmi dobře kombinovat. Vsaďte na šaty, sukně, svetry i doplňky. Bohužel jsou naše prodejny z důvodu nařízení Vlády ČR pořád uzavřené, zkusit můžete e-shop s doručením k Vám domů. 

Mazlete se

Přitisknout se k milované osobě podle vědeckých studií uvolňuje hormony dopaminu, serotoninu a oxytocinu a zároveň odbourává stres. Navíc živočišné teplo vás zahřeje, a aby toho nebylo málo, prospívá také imunitě. Většina z Vás zažívá v tomto dlouhém období a trávení času doma, ponorku. Zkuste si naplánovat aktivity každý zvlášť v jiném pokoji, domluvit se na společném trávení času a zvolte si i čas sami pro sebe a svůj rozvoj případně relax. A nezapomeňte se mazlit. 

Začněte si plánovat dovolenou

Také se chcete i teď na něco těšit, plánovat a věřit, že se to vrátí už brzy zpátky do normálu? Začněte proto plánovat dovolenou a to v Čechách, které nabízejí nespočet krásných míst na odpočinek, wellness nebo turistiku. V tomto omezení a uzavření hranic se tak budete mít na co těšit a pocit radosti je pro tělo skvělým přívalem energie. Nezoufejte, že Vám letos nevyjde dovolená u moře, bude ještě mnoho příležitostí si to vynahradit a třeba poznáte hlouběji krásy naší krajiny. Kdy jindy, když ne teď. Udělejte si to hezké tu a tady za všech okolností a s možnostmi, které máme.