Jak vypadá můj beauty den?

Už je to několik let, co jsem do své rutiny minimálně jednou týdně zařadila beauty den, případně beauty večer. Je to čas jen pro mě, kdy se zregeneruji, věnuji se různým zkrášlovacím procedurám a prostě vypnu. Zaměřuji se na péči nejen o tělo, ale také na svůj vnitřní svět, který se snažím udržovat v co největším klidu a harmonii.

Je evidentní, že dnešní doba je velice rychlá, jsou na nás kladeny vysoké nároky a jsme nuceni bojovat s čím dál větším stresem. Chodíme do školy, do práce, staráme se o děti, řešíme všemožné menší i větší životní komplikace a ze všech stran jsme přehlcováni informacemi, lidmi, různými úkoly apod. Proto je důležité umět se alespoň na chvíli od všeho oprostit a věnovat se chvíli jen sami sobě.

Je jasné, že pokud nemáte děti, máte na sebe víc času. Přesto by si každá žena měla alespoň chvilku v týdnu vyšetřit jen sama na sebe.

V dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o tipy, jak takový beauty den může vypadat.

Řekněme, že je neděle ráno. Děti ani žádné závazky zatím nemám, takže je neděle dnem jen pro mě. Nikam nemusím a můžu se v klidu připravit na další pracovní týden.

Jako první se vždy zaměřuji na svůj prostor, tedy v tomto případě na svůj byt. S oblibou říkám, že se cítím tak, jak zrovna byt vypadá. Neděli tedy začínám úklidem. Ustelu postel, dám všechny věci na své místo, umyji nádobí, utřu prach, vyluxuji. Nezapomínám zalít všechny rostliny v bytě. Na závěr otevřu všechna okna, ať začne bytem proudit čerstvý vzduch.

Když mám uklizeno, cítím se hned motivovanější do dalších činností. Jdu si udělat snídani, která mému tělu prospěje. Volím ovesnou kaši s ovocem a oříšky, na rozdíl od všedních dnů si ale dopřeju i něco dobrého. Přidám do kaše například burákové máslo nebo čokoládu. Chybět nesmí káva. Krásně provoní celý byt. Ke snídani si pouštím příjemnou hudbu.

Po snídani nastává čas na beauty rutinu. Vyčistím pleť jako obvykle, vytrhám si obočí, jelikož vím, že v pondělí ráno na to pravděpodobně nebudu mít čas. Poté používám peeling (nejlépe se zrníčky přírodního původu) a nakonec pleťovou masku – u mě je to většinou jílová nebo s aktivním uhlím, jelikož i ve svém věku mám stále pleť jako adolescent.

Vlasy pročešu a zároveň promasíruji pokožku hlavy šetrným kartáčem a nanesu do délek olej (většinou čistý kokosový nebo arganový). Vytvořím drdol a jsem ráda, že mě nikdo nevidí.