Jak v zimě posílit imunitu přírodní cestou?

S příchodem chladného počasí začne tělo slábnout. Mohou se objevit bolesti hlavy, horečky, nachlazení i zimnice, a proto je důležité se preventivně chránit. Zkuste vsadit na sílu přírody!

Bylinky

S chřipkou si nejlépe poradí anýz a divizna. Anýz obsahuje mnoho léčivých látek, které podporují vykašlávání, působí proti křečím a také podporují trávení. Divizna velkokvětá obsahuje třísloviny a saponiny, které jsou velmi účinné při léčbě kašle. Stačí si z anýzu i divizny udělat klasický odvar a ten během dne popíjet. Jen dávejte pozor na množství, nadměrné užívání může způsobit silné zdravotní problémy. Půl litr denně je ideální.

Aromaterapie

Je prokázáno, že aromaterapie díky síle koncentrovaných esenciálních olejů pomáhá od příznaků chřipky. Vybírejte přírodní BIO oleje s obsahem silic. Ideální jsou mátové, eukalyptové nebo citrusové, které mají blahodárné účinky na dýchací cesty.

Med se zázvorem

Kombinace pro odvážlivce! Pokud máte doma med a zázvor, připravte si léčivý “koktejl” proti bacilům! Zázvor nastrouhejte a smíchejte s medem. Extrakt má silné dezinfekční účinky, prohřeje krk a uvolní dýchací cesty. Zázvor lze nahradit i křenem nebo cibulí, což chce ještě o trochu více odvahy. Účinek je ovšem zaručen.

Mandle

Mandle obsahují vysoký podíl vitamínu E. Jsou skvělým antioxidantem a také perfektně zasytí. Stačí, když si každý den preventivně zobnete zhruba 10 mandliček.

Kvasnice

Kvasnice jsou zdrojem vitamínu B, bílkovin a chromu a díky tomu velmi účinným bojovníkem proti infekčním onemocněním dýchacích cest a proti chřipce. Také stimulují střevní enzymy, které bojují s bakteriemi a zlepšují tak imunitní funkce.

Mořské řasy

Právem se řadí mezi superpotraviny, protože obsahují velké množství minerálních látek, vápník, jód a chlorofyl. Tyto složky chrání tělo před toxiny, mají silné regenerační účinky a jsou skvělým antioxidantem. Mořské řasy se vyplatí jíst preventivně v průběhu roku a dávku zvýšit v podzimních a zimních měsících. Lze je používat například místo soli při vaření.