Jak si zajistit krásný dekolt a zbavit se bolestí zad

Pánové prominou, ale tento článek bude ryze ženský. Věnuji jej podprsenkám. Dámy, věděly jste, že nesprávný výběr podprsenky způsobuje bolesti zad? Nedávno jsem se vydala koupit si nové spodní prádlo a jako vždy jsem tam tak nešťastně stála a nevěděla si rady. Snad poprvé se mi dostalo neskutečně báječné pomoci od prodejní asistentky, která mi vše vysvětlila a poradila správný výběr. Nezbývá mi, než se s vámi o tato fakta podělit.

Obvod

Pozor na to, že nemáte stejný obvod podprsenky jako skutečně naměřený obvod metrem pod prsy. To tedy znamená, že pokud si naměříte 75 cm, obvod podprsenky bude o 5 -10 cm menší, tedy 70 či 65. Elasticita materiálu musí být zachována. Jednou z dalších chyb u obvodu je, že zadní část se sune nahoru. Linie zadní části se zapínáním musí tvořit pravý úhel s lokty a být uprostřed zad, ne níž, ani výš.

Pokud chytíte zapínání podprsenky od páteře, mělo by se oddálit max. na dva prsty. Pokud ji můžete vytáhnout více, je obvod příliš velký. Kupujte si podprsenky, které si zapnete na nejvzdálenější háček. Pokud při koupi zapínáte na nejbližší, elastický materiál se roztáhne a obvod vám bude moc velký.

Pokud se hýbete, zvedáte ruce či provádíte další pohyby, podprsenka by se neměla nikam hnout. V průběhu dne byste ji vůbec neměly cítit. Tak poznáte, že jste si vybraly dobře. Naopak si dejte pozor na moc těsný obvod. Problém je, že spousta žen nosí obvody velké a pak jim ten správný připadá moc těsný.

Ramínka

Při nesprávném výběru podprsenky dojde k tomu, že veškerá váha prsou zůstane na ramínkách a mohou se vám od nich na ramenou objevit červené rýhy. To je úplně špatně. U správné podprsenky mají ramínka pouze doplňující funkci.

Košíčky

 U košíčků jsou pravidla relativně jednoduchá. Nebojte se na velká prsa vzít velký košíček. Efekt splní stejně a nevytvoří vám dvojitá prsa, která pod tričkem nevypadají vůbec hezky. Správnou velikost tedy poznáte tak, že přechod prsou a košíčku je neznatelný.

Kostice              

Dokážete vsunout pod kostici mezi prsy dva až tři prsty? Pak máte malý košíček. V malém košíčku tlačí vetší prsa podprsenku směrem od těla. Faktem také je, že test dvou až tří prstů poukazuje na nesprávnou velikost obvodu. Kostice nesmí nikde tlačit nebo vytvářet červené rýhy. Měla by přesně kopírovat měkké tkáně.

V neposlední řadě je důležitý celkový dojem podprsenky. Pozor si dejte při zvedání rukou. Pokud podprsenka vyjede nahoru, máte malý košíček a je důležité vyměnit velikost.

 

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.