Jak si vybrat vhodný outfit na pohovor?

Pohovory jsou dost často noční můrou všeobecně. Potřebujete zapůsobit nejen svými znalostmi, dovednostmi a vhodným vystupováním, ale také vhodným oblečením, jemným líčením i decentní vůní. Různá povolání vyžadují různé outfity, tak se pojďme podívat na to, na co si dát pozor. Aneb nadarmo se neříká, že šaty dělají člověka!

Pozor na pracovní pozici

Důležité je si uvědomit pozici, na jakou se hlásíte, a podle toho se obléknout. Uvědomte si, co si lidé na podobných místech oblékají. Pokud hledáte přes agenturu či head huntera, nebojte se ho zeptat. Obecně platí, že čím vyšší pozice, tím dražší oblečení je potřeba. Outlfit si můžete půjčit i od známých nebo přátel. Čím lepším celkovým dojmem působíte, tím vyšší máte šanci na úspěch.

Zjistěte si národnost firmy

Možná jste nad tím nikdy ani nepřemýšleli, ale důležité je vědět, jaké národnosti váš potenciální zaměstnavatel je. Do německé či britské společnosti zapomeňte na casual style. Němci mají rádi pořádek a Britové neradi experimentují. Pro tyto podniky je upravený vzhled známka profesionality a připravenosti. Pozor! Vůbec se nemusí jednat o nijak vysokou pozici. Může jít klidně i o tu nejnižší funkci, která ani nepřichází do přímého kontaktu se zákazníky a stejně si na profesionalitu potrpí. Naopak Američané kladou z pravidla důraz na výkon, nežli na oblečení. Pokud se hlásíte na pozici, kdy jste v přímé komunikaci se zákazníkem, kostýmek nebude jistě na škodu. Co vás může překvapit je to, že vy budete sedět v kostýmku, zatímco váš protějšek dorazí v džínách a triku. Nenechte se nijak vykolejit. Vy jste chybu rozhodně neudělali.

I barvou ovlivňujete

Různé barvy vyvolávají různé nálady, proto nepodceňte ani výběr barev. Všeobecně platí, že černá je barvou elegance a profesionality, s šedou opatrně, neboť vyvolává pocit submisivity a dojmu tzv. „šedé myšky“, bílá je spojena s představou nevinnosti a čistoty, působí pozitivně, proto si ji oblékají sestřičky a lékaři. Zapomeňte na žlutou! Působili byste výstražným dojmem. Růžovou barvu mají dovolenou pouze ženy a to nejlépe v kombinaci s jinou barvou. Pánové prominou, ale na první pohovor se růžová opravdu nehodí. Modrou mohou kombinovat oba protějšky v jakýchkoliv odstínech. Je to barva moudrosti, zavedených principů a pravidel.

Dbejte na celkový dojem

Nezapomeňte na nejdůležitější pravidlo: působit celkově upraveným dojmem, nezapomenout na detaily a být v pohodě. S make-upem to moc nepřehánějte, ani s parfémy. Rozhodně nepijte alkohol ani nekuřte, mohlo by to z vás být cítit, čímž ztratíte potřebné body. Ničeho se nebojte, před pohovorem si vypijte sklenici vody, která má uklidňující účinky. Hodně štěstí!

Komentáře

Some sort of bogus 2018

Some sort of bogus 2018 replica watches might be a ways low priced vs the leading replica watches uk a lot less than most of these predicaments, which could cost hundreds and hundreds buck buck buck buck. This replica watches sale connected with particular corporations develop the consequence of any spurt having bogus 2018 rolex replica sale. Just simply contemplate people therefore you purely ca attain bogus 2018 replica watches having frequent could produce. I will take it to a small watch shop I know and let you know of the outcome. If he can fix it I will require you to reimburse me the costs. If he cannot fix replica watches I will require a full refund or a replacement watch. I do not want a discount later, we are honest people here just want my watch to work correctly. You are joking, I have paid over for replica watches uk that is not working, please send me another watch free of charge or shipping.