Jak si správně uspořádat lednici

Nevím, jak to máte vy, ale když se řekne slovo chaos, tak si hned vybavím naší lednici. Většinou, když totiž přijedeme z obchodu, tak ji otevřu a začnu nekontrolovatelně házet věci dovnitř. Sice se snažím dodržovat, že na druhé poličce jsou sýry a šunky, dolní část patří zelenině a ovoci… Ale stačí, aby jednu poličku zabral hrnec s polévkou, nebo třeba dort, a hned to znamená problém! Věci se musí přeskupit tak, aby se tam vše vešlo, a jednoduše se utvoří nepořádek.

Už xkrát jsem si říkala, že si musím nastudovat, jak by mělo správně vypadat uspořádání lednice. Už xkrát jsem vše vyndala, pořádně ji celou umyla a vydesinfikovala, abych tam pak potraviny zase nekontrolovatelně „naházela“. Konečně jsem se rozhodla, že to udělám pořádně.

Ještě, než začnu popisovat, jak to tedy má být, chtěla jsem se vás zeptat, zda patříte mezi ty, kteří dávají česnek do lednice? A co třeba taková okurka? Oboje tam totiž nepatří a oboje jsem tam dříve dávala a pořád dokola se ptala, jak je možné, že se tak rychle kazí? A v duchu jsem nadávala na nekvalitní potraviny, které jsem určitě koupila… Poznáváte se? :-)

Takže jdeme na to. Ta úplně první polička, která se nachází nejvýše, patří vychladlým hotovým jídlům. Může zde být třeba právě ten upečený dort, nebo polévka.

Druhá, která se nachází pod ní, by měla být vyhrazená pro mléčné výrobky – tedy jogurty, sýry, různé smetany. A také pro máslo.

Na třetí uložíme uzeniny a to jak ty klasické balené, tak i například párky ve skleničce.

Poslední polička je určená pro syrové maso a ryby.

Další částí lednice jsou zeleninové boxy, které se nalézají dole. Já do nich dříve dávala prakticky vše, to ale není dobře. Správě zde máte uložit: hroznové víno, hrušky, meruňky, broskve… a ze zeleniny pak například květák, brokolici, mrkev, ředkvičky, nebo také salát. Naopak mimo lednici mají zůstat banány, meloun, mango, jablka, ananas a všechny citrusy.

Jestli vás zajímá, jak je to s tou okurkou a česnekem, tak už vám to prozradím. Správně patří do „špajzky“. A s nimi by tam měly být brambory, rajčata, cibule, neotevřené paštiky, plechovky, marmelády, džemy, medy…

Poslední částí „vaší potravinové skříně“ jsou její dveře. I tam by to chtělo mít jakýsi řád. Nahoře by měla být vajíčka – ta se mají skladovat špičkou dolů (to jsem předtím vůbec nevěděla), pod nimi mají místo otevřené konzervy, kompoty a s nimi tam je i kečup a hořčice. Do spodní poličky se dávají mléko, džus, voda, pivo…

Tak jak jste na tom vy a vaše lednice? Jdete si ji přeskládat?