Jak si nejlépe vybrat outfit, aniž by vás někdo přirovnával k ovoci

Vyrostly jsme obklopeny články, které nás, ženy, přirovnávaly k hruškám, jablkům či mrkvi. Ty sofistikovanější používaly výrazy jako pravítko, či přesýpací hodiny. Jenže jsme to stále my, ženy, které jsme krásné, plné života a chuti se hezky oblékat.

Neexistuje definovaný typ siluety, který by nám zaručil vytříbený styl, natož odhalil nádherně vytvarované křivky. Místo oblékání se do formy je o moc důležitější zaměřit se na části těla, které na sobě máme rády, ceníme si jich a chceme je ukázat.

Jste pyšná na své paže?

Za předpokladu, že se vám nejvíce líbí vaše paže, není nic jednoduššího, než je ukázat. Topy bez rukávů jsou ideálním řešením hlavě na léto. Dalším trikem je světlá barva topu v kombinaci s tmavým spodním dílem. Nápadné vzory v oblasti výstřihu a ramen, různé výšivky či rukávy z krajky též podtrhnou přesně tuto část těla.

Chcete-li ukázat svůj dekolt

Existuje nekonečně možností, jak zdůraznit svůj dekolt, aniž by to působilo lascivně. Výstřih do véčka je osvědčenou klasikou. Vtip je v tom, co k topu s dekoltem zvolíte jako zbytek outfitu. Provokativně působí vyzývavý top v kombinaci s minisukní. Naopak elegantně střižené kalhoty, nebo konzervativnější kardigan vykompenzují huboký výstřih.

Nejraději máte svá ramena

Spadlá ramínka jsou sexy. Krásně doplňují letní sukně či plátěné kalhoty. Casual look vykouzlíte halenkou lodičkového střihu, kterou zkombinujete třeba s koženou sukní sahající ke kolenům. Krásně bude vypadat i světlá halenka odhalující ramena v kombinaci se světlými kalhotami a cross body kabelkou.

Chcete ukázat své nohy?

Ty šťastné z nás byly obdarovány dlouhýma nohama, které přímo vybízejí k ukazování. Tip je jednoduchý. Délka sukně u takových nohou ani nehraje roli, jedno je totiž jisté. Vždycky budou vypadat skvěle. Krátká sukně ukáže nohy, dlouhý rukáv splní funkci toho, že po vašich pažích nikdo ani nevzdechne a veškerou pozornost budou přitahovat právě vaše nohy.

Máte útlý pas?

Už v dobách Marie Antoinnety znaly ženy tento trik. Ženská silueta se nejlépe zdůrazní korzetem. To v dnešní době už moc nefrčí, ale jednoduše si můžeme pomoci páskem. Šaty jím doplníme a zrak ostatních se upře přímo na střed těla.

Jakou část vašeho těla máte nejraději?