Jak si najít svůj styl?

Stála jsem před svou skříní a přemýšlela, jaké kousky oblečení vlastně mám. Opravdu styl oblékání odráží naší osobnost? Jak to vlastně je? Jak si najít svůj styl a co všechno nás ovlivňuje při výběru oblečení?

Zaměstnání versus volný čas

Je jasné, že pokud potkáme někoho v práci nebo na pracovní schůzce, jeho oblečení spíše odráží zaměstnavatele nebo typ zaměstnání, které dotyčný vykonává. Styl pracovního oblečení může něco napovědět o charakteru, ale kolikrát jsem se spletla ve svém úsudku. Potkala jsem například „kravaťáka“, který úderem páté hodiny v pátek shodil sako a vydal se na techno party.

Pořádek ve skříni i v hlavě

Mnozí by nevěřili, že hlava a skříň by spolu mohly nějak souviset, ale opak je pravdou. Srovnejte si hlavu a budete mít pořádek i ve skříni. Projděte si veškeré oblečení a rozhodněte se, jaké si necháte a jaké ne. Rozmyslete si, jaký styl vám vyhovuje, a podle toho nové kousky nakupujte. Přemýšlejte nad tím, jakou práci máte. Se zaměstnáním, které vyžaduje neustálý pohyb, by se vám obuv na podpatku jen těžko hodila.

Kousky, které jsou srdeční záležitostí

Ačkoliv víte, že už si je na devadesát procent nikdy neoblečete, nemáte to srdce je vyhodit. Budou to nejspíše vzpomínky vázající se k těmto kusům oblečení, nebo se vám to prostě stále líbí a doufáte, že si to zase jednou oblečete. Rada je jednoduchá. Nevažte se na věci. Vzpomínky vám zůstanou, věcí se můžete zbavit. Prostě to udělejte. Stejně se na ně podíváte maximálně jednou v roce se sentimentem v oku, nic víc nepřinesou.

Univerzálnost

I když změníte styl, nezapomínejte na basic kousky, které ve skříni mít musíte. Tričko, které se hodí vždycky, bílá halenka, kalhoty do společnosti či perfektně padnoucí džíny. Pro ženy platí i univerzální kabelka, lodičky a psaníčko.

Typ postavy

Modelka s dlouhýma nohama si může dovolit úplně něco jiného než dáma s ženskými tvary. Tak to je a nesnažte se to změnit. Každý typ postavy se najde v jiném stylu, netrapte se něčím, co nezměníte a spíš začněte přemýšlet jinak. Hledejte jiné cesty, zkoušejte nové trendy, nechte si poradit, pozorujte reakce okolí. Vybírejte si takové oblečení, které vyzdvihne vaše přednosti a skryje nedostatky. Hlavně se musíte cítit krásně vy samy. Ten pocit je k nezaplacení.