Jak se zbavit pochmurné zimní nálady?

Jakmile skončí vánoční svátky, na řadu z nás padnou chmury. Je leden, zima, venku bývá ošklivo, pozdě svítá a brzo se smráká, ve městech je jen bláto, žádný sníh. Jak se v zimě pozitivně naladit?

1. Udělejte si den pro sebe

Pokud máte v práci možnost vzít si tzv. „sick day“, vezměte si ho. Anebo si zažádejte o den volna a užijte si ho posvém. Vyspěte se dorůžova bez vyrušení budíkem, dopřejte si úžasnou snídani (ať už doma, nebo někde v kavárně) a pak si udělejte třeba hýčkací odpoledne. Zajděte si na masáž nebo manikúru, domluvte si kávu sk amarádkou, jděte do kina nebo okouknout nabídku oblečení v obchodech (jen pozor na ten „sick day“, někteří zaměstnavatelé ho mají nastavený vysloveně jen na marodění). Večer si napusťte vanu, zapalte svíčky, čtěte si nebo sledujte seriály. Relaxujte, co to jen jde.

2. Pomoci může i čistka

I úklidem se dá zahnat špatná nálada. Vyndejte ze skříně veškeré oblečení a začněte třídit. Kdy jindy je ten pravý čas, než s nástupem nového roku. U každé věci se sama sebe zeptejte, kdy jste ji na sobě měla naposledy a zda vám stále pasuje, sluší a dělá radost. Podle toho ji buď do šatníku vraťte, nebo ji dejte na hromadu, kterou následně ještě vytřídíte.

Vytříděnou kupu rozdělte na věci, které:

- Můžete darovat na charitu nebo do kontejneru s oblečením

- Udělají radost ještě některým vaším známým či příbuzným

- Je třeba vyhodit, protože už jsou nenositelné (děravá bavlněná trička můžete zužitkovat ještě jako hadříky, stačí je nastříhat a užijete je v domácnosti)

3. Uvařte si oblíbené jídlo

Milujete kupříkladu vejce Benedikt, ale doma jste si ještě netroufla ho sama připravit, protože vám postup přijde příliš složitý? Zkuste si náladu zlepšit tím, že se naučíte nový recept a následně si vychutnáte výtečný pokrm.