Jak se definitivně zbavit problematické pleti?

Bez make-upu ani ránu. Tohle byla a zatím stále je jedna z vět, které na mě pasují. Moje pleť je totiž od puberty stále stejná – samý pupínek, mastná T-zóna, rozšířené póry. Zkusila jsem nespočet metod, které by mohly pomoci. Kosmetiku z lékárny, drogerie i parfumerie. Držela jsem se také hesla: „O pleť je třeba se starat, ale platí, že méně je někdy více“. Měla jsem i období, kdy moje pleť byla trochu lepší, ale nikdy to nevydrželo dlouho…

Je to tak měsíc, kdy mě kamarád pozval na oběd a já samozřejmě přišla pozdě. Je vám jasné, že maskováním všemožných nedokonalostí jsem strávila skoro půl hodiny… U oběda jsem si posteskla, že už nevím, co s tím svým obličejem mám dělat. On ihned vytáhl mobil z kabátu a poslal mi kontakt na jeho známou, dermatoložku. O pár dní později jsem k ní přišla do salonu a velmi mě překvapilo, co vše se tam dělo.

Paní byla středního věku, upravená a moc krásná. Zeptala se mě, co jsem dneska pila a kolik. Odpověděla jsem po pravdě, že nic moc. A už mi nesla obrovskou sklenici vody.

„Posaďte se, prosím. A pijte.“

Upíjela jsem vodu a povídala paní svůj příběh. Pozorně poslouchala, pak mi podala papír a tužku a pobídla mě, abych si poznamenala pár zásad, kterými se začnu řídit.

Doufám tedy, že tyto rady pomohou i některé z vás.

Napsala jsem si:

  1. Každé ráno vypij sklenici vlažné vody s citrónem (můžeš přidat lžičku medu).
  2. Pitný režim doplňuj o zelený čaj a v průběhu dne popíjej i čaj z tymiánu, ten má léčivé a protizánětlivé vlastnosti.
  3. Dávej si pozor na barvu moči v souvislosti s pitným režimem (má být jen lehce do žluta).
  4. Každý den sněz dvě lžíce kysaného zelí.
  5. Každý den si dělej pročišťující smoothie z petržele, citronu a vody.
  6. Vyvážená strava a hodně zelené zeleniny je základ.
  7. Výsledky těchto zásad budou patrné nejdříve za dva měsíce, takže to nevzdávej, pokud je neuvidíš hned.

Paní mi rovněž vysvětlila, že pleť zrcadlí stav střev, takže základem „krásného obličeje“ je strava a pitný režim. Musím říct, že už po několika dnech (samozřejmě v kombinaci se správnou kosmetikou) vidím výrazný rozdíl. Nejenže jsem šla ven nenalíčená, ale také se cítím mnohem lépe, mám více energie a dokonce i menší kruhy pod očima!

Doufám, že tyto rady pomohou i někomu dalšímu, protože můj boj s problematickou pletí se zdál být nekonečný. Ale teď mám pocit, že konečně dělám pro její uzdravení smysluplné a efektivní kroky.

Takže, dámy, kolik jste toho dnes vypily?