Jak poznat, zda čekáte holčičku, či chlapečka?

Kluk, holka, syn, dcera… Tak přesně takhle nějak běhají myšlenky v hlavě nastávajícím maminkám, které ještě nemají od svého gynekologa potvrzené pohlaví jejich nenarozeného miminka. Pokud nechcete čekat, než vám pohlaví potvrdí lékař ultrazvukem (i když i zde je úspěšnost „jen“ 97%), můžete vyzkoušet pár „babských“ triků. O jejich úspěšnosti už žádné statistiky nemluví. :-)

Tvar těhotenského bříška

Bříško – věc, kterou od jisté fáze už neschováte. A podle některých se dá podle něj určit, zda se narodí holčička, či klučina.

Když ho má budoucí maminka pokleslé dole, měla by začít kupovat modré oblečky. Když ale bříško roste nahoře pod prsy, tak by žena měla vybírat spíše mezi šatičkami.

Stejně tak se dá porovnávat i tvar. Kulatější bříško nahrává pro kluka, špičatější zase pro holku.

Pohlaví má dokonce podle „zaručených babských rad“ rozhodovat i boky ženy. Když se začne v těchto partiích zaoblovat a nabírat, měla by se jí pak narodit holčička.

Moje kamarádka ale měla břicho posazené vysoko pod prsy až do dne porodu v obou případech, a pokaždé se jí narodil kluk.

Dávám proto této metodě 0 bodů.

Stav pleti a vlasů

Tak tohle snad slyšel každý: „Holčičky berou maminkám krásu.“ Pokud ale ženě pleť září, nemá žádné pupínky, vyrážky, a tak celkově vypadá o pár let mladší, znamená to, že pod srdcem v té době nosí chlapečka. Tato tvrzení vychází z toho, že právě akné je způsobeno až dvojnásobným množstvím ženských hormonů.

Stejně tak to má být s vaší hřívou. Mastné a unavené vlasy nahrávají pro budoucí dceru.☺ Pevné a lesklé pro syna.

Opět odbočím ke kamarádce, která má 2 chlapečky. Když čekala prvního, měla dokonalou pleť i vlasy, v druhém těhotenství měla prvních pět měsíců ošklivou, mastnou, pupínkatou pleť, a mastné, zplihlé, padající vlasy. Teprve ke konci těhotenství se jí začala pleť i vlasy lepšit.

Velikost ženských předností

Další babská pověra se zaměřuje na velikost prsou těhotné ženy. Tohle mi ale přijde už trochu přehnané! ☺ Říká se totiž, že pokud je levé prso větší než pravé, je na cestě malá princezna. No a v opačném případě – co se týká velikosti vašich předností – je i výsledek opačný – bude to kluk.

Těhotenské chutě

Poslední druh pověr, které jsem sem zařadila – jsou ty, které se týkají chutí v těhotenství. Pokud nastávající maminka ujíždí na kyselých okurkách, pokrmech typu aspik, nebo třeba ostrých a pikantních jídlech, „zaručeně“ se jí narodí klučík. V případě, že „těhulka“ touží po cukrovinkách, čokoládičkách, různých sladkých tečkách po obědě, tak s největší pravděpodobností porodí holčičku. Je pravda, že tato pověra vyšla mně. V prvním trimestru jsem měla neodolatelnou chuť na kyselé okurky. A vyšlo to, narodil se nám Tadeášek.