Jak pomoci kamarádce po rozchodu

Rozchod není pro nikoho příjemná záležitost, dokonce ani pro toho, kdo „kopačky“ dává. Jestli se vaše kamarádka právě rozešla s partnerem a psychicky na tom není zrovna nejlépe, pomozte jí. Není to žádná věda, nejúčinnější věci jsou většinou ty nejjednodušší a vaše kamarádka to určitě ocení.

Buďte tu pro ni

Pro všechny, kdo si zrovna prochází těžkým obdobím, je nejdůležitější, aby věděli, na koho se můžou obrátit, komu se svěřit a vypovídat. I když je jim zrovna ouvej v půl druhé ráno. A protože vztah nejlepších kamarádek je něco jako manželství, tedy v dobrém i ve zlém, musíte posbírat všechnu energii a pomoct jí kdykoliv, protože příště to může být naopak. Stačí ji vyslechnout, ať už spolu budete osobně, nebo jen po telefonu. Hlavně jí nesuďte, i kdybyste na její rozhodnutí měla jiný názor. Jen vědomí, že jste její opora, z vás udělá ještě lepší přítelkyně a z vás silnější osobnost.

Nepomlouvejte jejího EX

Občas máme tendenci začít hned říkat, jaký byl její partner křivák, lump, jak si ji nezasloužil, a dokonce jí i říkat, co dalšího provedl a ona o tom ani nevěděla. Protože nikdy nevíte, co se přesně stalo, a znáte příběh jen z jedné strany. Také nikdy nevíte, jestli se k sobě třeba někdy nevrátí. Prostě se o něm vůbec nebavte! A nebavte se v té době ani o vašem příteli. Muži jsou těsně po rozchodu zkrátka tabu!

Zajezte smutek

Nejlepším lékem na rozchod je jídlo. Vymyslete pro sebe i kamarádku program, při kterém se zabavíte, přijdete na jiné myšlenky a dáte si něco opravdu dobrého k jídlu. Máte-li oblíbené místo, je to jasná volba! Nebo vyzkoušejte něco úplně nového. Hlavně nechoďte nikam, kam kamarádka chodívala s bývalým přítelem. Nebo si nakupte pořádné množství dobrot a snězte je doma u filmů.

Wellness víkend

Vytáhněte kamarádku z domova, který jí může přítele připomínat, a vyrazte společně na relaxační wellness víkend. Oceníte to obě! Nebudete muset nic dělat, jen se necháte hýčkat. Sauna, masáže, dobré jídlo a procházky krajinou jsou balzámem na všechny šrámy.

Kupte jí něco hezkého

Udělejte jí nečekanou radost. Klidně maličkostí. Popřemýšlejte třeba nad nějakou zajímavou knížkou. Nebo jí kupte oblíbený čaj. A úplně nejlepší by bylo, vyrazit na společné nákupy zakončené kavárnou nebo vinárnou.