Jak nosit rudou rtěnku?

Víte, že podle několika průzkumů si 82 % žen bez namalovaných rtů připadá jako nahá? Musím říci, že mezi ně patřím i já… Bez své rtěnky nedám ani ránu! Tou nejčastější barvou, po které ženy sahají, je červené. Víte ale, který odstín sluší právě vašim rtům? A tušily jste, že některé dokážou opticky dokonce „vybělit“ zuby?

Jak vybrat ten správný odstín? Ženy by se měly držet jednoduchého vodítka. To, co rozhoduje, není barva vlasů, jak by někoho mohlo napadnout, ale tón pleti.

Pro radu, jak poznám svůj typ pleti, jsem se obrátila na vizážistku Silvii Siegr. „Zda jste studený či teplý typ, lze zjistit podle barvy vašich žil na zápěstí. Pokud máte žíly v modrém tónu, patříte spíše mezi studené typy. Pokud máte žíly zbarvené do zelena, řadíte se mezi teplé typy,“ poradila.

Máte problém, že vaše zuby nejsou jako zářivé perličky, a proto se radši rudým rtěnkám vyhýbáte? Nemusíte… Jen si dávejte při jejich výběru pozor. Opticky „vybělit“ váš úsměv totiž dokážou rtěnky s obsahem chladných modrých nebo fialových pigmentů. Naopak všechny teplé barvy s oranžovými a hnědými pigmenty nažloutlý tón zubů ještě zvýrazní.

Návod, jak zvolit správnou barvu

  • Třešně & červené víno

Studenému typu s růžovým nádechem pokožky sluší odstíny třešní nebo červeného vína a také všechny odstíny s mírně namodralým nádechem.

  • Jasně červená & cihlová

Dámy s teplým nebo mírně nažloutlým nádechem kůže by měly vsadit na jasně červené nebo cihlově odstíny rtěnek.

  • Hnědočervené & vínové odstíny

Ženy s tmavším až olivovým tónem pleti si zase mohou dovolit syté tmavé odstíny s hnědočervenými a vínovými pigmenty.

Zajímavosti o červených rtěnkách:

  • Podle různých testů, které byly provedeny, bylo zjištěno, že jedna klasická vysouvací rtěnka průměrně vystačí na 280 použití.
  • Tenhle bod mi přijde nejzajímavější, a právě kvůli němu jsem vlastně i začala psát tento článek: Žena, která si líčí rty každý den, za rok nechtěně spolu s jídlem a pitím, „spořádá“ jednu celou rtěnku.