Jak na člověka působí barvy?

Vše, co je okolo nás, ať už se jedná o materiální věci, nebo energii druhých osob, na nás působí. Nemusíte tomu věřit, ale když začnete tuto problematiku pozorovat, dostanete důkazy.

Mnoho lidí slyšelo o barevné typologii. Takže základní rozdělení na teplé a studené tady rozebírat nebudeme a zaměříme se spíše na to, jakou mají barvy schopnost ovlivnit náš každodenní život.

Každá barva má své určité vyzařování. Co si pod tím představit? V běžném životě si každý člověk vybírá barvy podle svého cítění. Všichni se chceme cítit dobře, „ve své kůži“, a podle toho si kupujeme oblečení. Někomu vyhovují pastelové barvy, protože se v nich cítí něžněji a někomu lépe padnou odstíny temnějších barev, jako je třeba černá, nebo královsky modrá.

Svému okolí vysíláte barvou oblečením různé signály. Všichni na určité úrovni vnímáme barvy a analyzujeme je. Takže jestliže jdete na rande, nebo na pracovní schůzku, máte šanci barvou „balamutit“.

Jak na nás působí určité barvy?

Bílá je odjakživa barva čistoty. Lidé, kteří nosí tuto barvu, jsou spolehliví a upřímní.

Černá oproti tomu má tu moc působit tajuplným dojmem.

Červená barva symbolizuje sebevědomí, odhodlanost a vášeň. Pokud budete potřebovat, abys vás okolí vnímalo a „poslouchalo“, volte právě tuto barvu. Stačí drobný detail, třeba rudá manikúra.

Všichni víme, že růžová barva v nás probouzí lásku. Lidé, kteří oblékají růžovou, mají většinou citlivou povahu.

Teď na podzim do svého šatníku zařaďte oranžovou barvu, má povzbudivé účinky a působí proti depresi.

Povzbuzující je i žlutá barva, působí na okolí jemně a pozitivně. Nejvíce jí vyhledávají chaotičtí lidé, jelikož v ní hledají uklidnění.

Důležité ale je, abyste se především vy cítili v barvě oblečení dobře. Konec konců pozitivní vyzařování vychází nejvíc z vnitřního naladění člověka.