Jak doma vytvořit jaro během 5 minut?

Pokaždé, když vyjdu ven, nadechnu se a … Konečně cítím ve vzduchu jaro. A proto jsem si řekla, že je nejvyšší čas se pustit do výměny dekorací, které máme doma a udělat si jaro i v bytě.

Začala jsem projíždět internet a načerpávat inspiraci, co by se mi líbilo. Zimní motivy jsou pryč, stejně tak z nabídek zmizely i tmavé smutné barvy, případně ty, které připomínají vánoční atmosféru. Všude jsou pastelové barvičky doplněné o neutrální šedou a bílou! Tohle jaro se mi začíná líbit čím dál tím víc!

Prvním krokem jsou polštáře

Chcete si doma rychle vytvořit jaro? Řekla bych, že prvním a asi nejrychlejším krokem je výměna povlaků na polštářích, které máte na sedačce. Doma jich máme celkem šest a věřte mi, udělá to opravdu hodně. Já jsem si vyhlídla kombinaci dvou typů. První je tento bavlněný, který má takovou jako by dírkovanou výšivku a je v úžasné mátové jarní barvičce. Druhý ho bude krásně doplňovat. Na potisku se střídá motiv květin, motýlků a ptáčka, prostě taková ta jarní klasika. Objevuje se zde právě i zmíněná mátová barva, takže myslím, že to bude na naší šedé sedačce vypadat opravdu krásně …

Nejrychlejší jsou květiny

Pokud polštáře pokládám za rychlé vpuštění jara do domova, tak ještě rychlejší způsob je asi ten, že si pořídíte v květinářství svazek tulipánů, nebo si necháte uvázat kytici přímo na míru. Doma donesené kvítí můžete dát do této naprosto úžasné, šedé vázy, která má plastické proužky.

Na jaru miluji i hyacinty, které se dají koupit už i v obchodech s potravinami. Když rozkvetou, dokážou úžasně provonět celý byt…

Chybí už jen doplňky

Posledním krokem jsou dokoupené bytové doplňky. Do papírové krabice jsem už stihla uložit červenou lucerničku i světelný řetěz na baterky s motivem vloček a místo toho mám v plánu pořídit bílou kovovou svítilnu na čajovou svíčku. Na mém wishlistu se objevil i skleněný etažér. Jeho neutrální barva se bude hodit do každého interiéru. Plánuji ho používat na sladkosti, až dorazí návštěva, nebo na něj budu dávat ovoce…

Jako velký milovník svíček, což už asi víte, si nesmím zapomenout pořídit nějakou novou – samozřejmě „jarně“ vonící. Vyhlídnutou na toto období mám buď tu, která voní jako dětský pudr a je to taková příjemná nevtíravá vůně, nebo tu, která připomíná čerstvě vyprané nadýchané ručníky.

Nezapomeňte na dětský pokoj

Až budete předělávat celý byt do jarních barev a motivů, nezapomeňte na pokojíčky vašich dětí. Já se naprosto zamilovala do těchto závěsů, na kterých jsou barevní ptáčci na modrém podkladu. Celkově na mě působí neutrálně a hodí se jak do holčičího království, tak do toho klučičího.