Jak být sama sebou i v novém vztahu?

Zamilovanost, to krásné poblouznění, kdy ztrácíte hlavu a jen posloucháte srdce. Váš svět se najednou točí jen okolo Pana Božského. Ale protože žádný začátek netrvá věčně a na světě nejste jen vy dva, je dobré nezapomínat na realitu. Jak tedy být v novém vztahu sama sebou?

Pořád máte rodinu a přátelé

Jste zadaná a najednou nemáte čas na své kamarádky, nevídáte se, už si hodiny nepovídáte po telefonu, nebo nechodíte na společné nákupy zakončené kávou? Za rodinou téměř nejezdíte, ozvete se jednou za čas a společná setkání pravidelně rušíte? Tak se rychle vraťte nohama na zem! Vaše kamarádky tu byly dřív než nový partner, a rodina je jen jedna. Nový partner to bez vás chvilku vydrží. Maminka bude nadšená, že vás uvidí, s kamarádkami si zase podrbete a vám vlastně bude strašně dobře a ještě se na svého milého budete těšit. A jestli je ten pravý, pochopí vaše potřeby.

Nezapomínejte na své koníčky

Je celkem pochopitelné, že v začátcích vztahu nechcete být jeden bez druhého ani minutu, a to i na úkor svých koníčků. Což je špatně! To, co vás baví, naplňuje, při čem relaxujete, neodsouvejte na druhou kolej. Právě to z vás totiž dělá to, kým jste, tu ženu, do které se zamiloval. Navíc být pořád spolu je po čase únavné a vy se sama začnete těšit, až si zase vyrazíte na trénink, do knihovny, atd. Díky zájmům se posouváte dál, poznáváte nové lidi, učíte se a můžete si pak o svých koníčcích navzájem vyprávět.

Dělejte kompromisy a respektujte se

V partnerském vztahu (a vlastně nejen v něm) je důležité si umět navzájem vyjít vstříc. A slovo „navzájem“ je klíčové, ustupovat musí oba. Stejně jako vy si chcete občas zajít s kamarádkami na kávu, i jemu udělá radost zajít s přáteli třeba na fotbal. A to není všechno, vaše životy se mohou lišit i ve víře, stravování, nebo máte mazlíčka (i když on psa nikdy nechtěl), a i přesto musíte jeden druhého respektovat. Kvůli vztahu a hlavně sobě!

Chvilka sama pro sebe

Být někdy chvilku sama je velmi důležité, i když máte partnera. Možná vám to bude připadat šílené, ale i v začátcích vztahu je dobré si od sebe odpočinout. Vy budete více v klidu, můžete dělat cokoliv, klidně celý den prospat, udělat si pořádek v šatníku, zajít si na depilaci, zkrátka to, co s přítelem zrovna dvakrát dělat nechcete. Vztahu to prospěje, vyzkoušejte to!