Devadesátky jsou zpět!

Ne nadarmo se říká, že móda se neustále dokola opakuje. Co bylo ještě před pár lety out, je nyní zase v kurzu. Protože se vrací 90. léta, inspiraci tak většina z nás může hledat ve svém dětství nebo třeba v oblíbených seriálech té doby. Kdo by neznal Beverly Hills 90210, Přátele nebo Sex ve městě.

Před pár dny jsem navštívila kamarádku, a kromě holčičích drbů jsme samozřejmě probíraly i módu. Ona si zrovna chtěla vybrat nový outfit a začala vytahovat věci ze skříně. Při pohledu na všechno to oblečení jsme se obě shodly, že není pochyb o tom, že se do módy opět vrací devadesátky.

Džínová sukně

Ta byla jednou z prvních věcí, kterou kamarádka ze skříně vyndala. Popravdě nevím, proč se vlastně na nějakou dobu přestaly džínové sukně nosit. Nepřijde mi na nich vůbec nic špatného. Na procházku nebo jen tak do města se hodí skvěle. Do sukně stačí zakasat halenku nebo top a jednoduchý, stylový outfit je na světě.

Mom jeans

Neznám snad nikoho, kdo by nesledoval Beverly Hills 90210. Mimochodem právě začalo běžet pokračování s osudem hrdinů po 20 (nebo možná už 30 – protože první epizody běžely v roce 1990) letech. Utíkali jste i vy rychle ze školy domů, abyste stihli další díl? ;)

Hvězdy tohoto seriálu oblékaly široké džíny a k nim třeba jednoduché jednobarevné tričko. Ještě před pár lety by se mnoho z nás za fotky v tomto outfitu spíše stydělo, dnes si za mom jeans rádi připlatíme. Někdo má to štěstí, že tyto kalhoty skutečně najde doma v mámině skříni, nebo dokonce vytáhne ještě ty, které sám před lety nosil. Já si pamatuji, že jsem nosila nejen mom jeans, ale i zvonáče. Tento trend je vlastně také docela fajn. Někdy mám sama problém nacpat se do těch uzounkých skinny džínů, ale se zvonáči je tento problém vyřešený.

Ledvinky

Ledvinku měl v devadesátkách snad každý. Nejen ženy, ale i muži. Asi každý z nás má v paměti takový ten vtipný obrázek muže v sandálech s vysokými ponožkami ve vytahaných kraťasech a ledvinkou kolem pasu. No ať už je milujete nebo nenávidíte, ledvinky jsou zpět. Nosí se tradičně kolem pasu nebo jako cross body, což je docela zajímavá alternativa. Osobně nejsem velký příznivce ledvinkového trendu, ale pokud to někdo umí vkusně sladit s ostatním oblečením, tak vlastně proč ne. Co se týče praktičnosti, klíče, mobil a doklady se do ledvinky krásně vejdou a výhodou je, že máte volné ruce. A nosit ji můžete nejen kolem pasu, ale třeba křížem přes rameno.

Šusťákové bundy

Nedávno jsem našla ve svém šatníku světle růžovou šusťákovku. Kdo v 90. letech neměl šusťákovou bundu, jakoby nebyl. Šusťákovky se nosily nejen na ven, ale i do práce či do školy. Nejlépe ve výrazných barvách. Do módy ale přišly i šusťákové kalhoty, které dříve nosili spíše sportovci. Rázem se tak z Čechů stal národ „sportovců“ oděných od hlavy po paty v šusťákovině. Chybět pochopitelně nemohla již zmiňovaná ledvinka v pase.

Co dalšího se vrací z devadesátých let?

Rozhodně to jsou různé kožené či džínové bundy, křiváky, cropp topy nebo topy se spadlými rameny. Mě osobně se zrovna všechny tyto módní kreace líbí a je fajn, že se zase vracejí. Nebo že by nikdy tak úplně neodešly?