Co si žádá podzim? Kardigan!

Díky čemu budete v těchto dnech, kdy se po ránu teploty blíží nule, spolehlivě šik? Díky kardiganu! Nejenže vám bude slušet, ale zároveň může ochránit i od nepříjemného nachlazení a následného stonání s paralenem.

I když už mi táhne na čtyřicet, můj odhad je pořád fatálně špatný. Ať už jde o parkování, množství jídla, které se musí pro rodinu nakoupit, nebo o oblékání. Co si mám vzít na sebe, aby mi přes den nebyla zima, nebo naopak vedro? Jasno je jen v případě, když rtuť teploměru atakuje hranici 35 stupňů. Velký problém mám i ve zrádných podzimních dnech, kdy sice svítí slunce, ale najednou začne zákeřně foukat studený vzduch.

Nedávno jsem si takhle na lehko vyjela na důležitou schůzku. Jakmile mi začaly drkotat zuby u tramvaje, věděla jsem, že lehká denimová bunda přes šaty nebyla zrovna optimální volba. Byť se mi to ráno nezdálo, když jsem se s nejstarší ratolestí řítila do školy a pak s mladšími do školky. Jakmile ale shon odezněl, začala mi být zima. A zrovna nebyl čas zaběhnout někam do obchodu a honem si něco na sebe koupit, což bývá občas moje spása.

Tak jsem trpěla s úsměvem na rtech a do obchodního centra zašla až cestou z práce. A tam jsem ho našla. Krasavce hřejivého. Kardigan mě okamžitě zahřál a hlavně jsem se v něm cítila opravdu dobře. Bohužel na záchrannou akci došlo pozdě, protože už jsem si virózu uhnala.

Proč byste si letos měla pořídit kardigan?

1. Sluší všem

Svetr v prodloužené délce působí jednoznačně šik. A je zároveň optimální volbou pro superhubené, štíhlé i baculatější. Těm ženám, které mají problémové partie kolem pasu, bude slušet projmutí v pase nebo varianta s páskem.

2. Hodí se kdykoliv

Bez nadsázky si ho můžete obléknout na procházku se psem, ale i do divadla. Pokud se váš kardigan blýská novotou, nehyzdí ho žmolky ani zatrhané nitky, pak jej hravě zkombinujete s elegantními šaty, ale i s džínami a teniskami.

3. Hřeje a hřeje…

Vaše ledviny nebudou trpět - v duchu vám bude znít pochvala maminky, že jste konečně pořádně oblečené a nikde vám nic neleze. A jaký si koupit? Inspiraci stoprocentně načerpáte na Esprit e-shopu. A mimochodem: Už jste slyšeli o novince coatigan? To bude teprve teplíčko pod hávem elegance.